Волонтер Касьянов: Америка знову велика держава, Кремль осоромлений і тепер, імовірно, відіграється на нас
Американський ракетний удар по військово-повітряній базі в Сирії є уроком для України, система ППО якої архаїчна, як і російська, і не зможе захистити аеродромів та військових баз від ракет РФ, вважає український волонтер Юрій Касьянов.
Президент США Дональд Трамп завдав болючого удару Росії в Сирії, тому глава РФ Володимир Путін може спробувати відігратися на Україні. Таку думку висловив український волонтер Юрій Касьянов на своїй сторінці у Facebook.
"У зовнішній політиці Трамп починає напрочуд непогано. Півсотні крилатих ракет легко долають і російське право "вето" в Раді Безпеки ООН, і хвалену російську систему ППО. Америка знову велика держава, Кремль осоромлений і тепер, імовірно, відіграється на нас", – розповів він.
Волонтер зазначив, що в Путіна немає іншого виходу, крім продовження агресії в Україні.
"Маленька переможна війна в Сирії зазнала фіаско; тягатися з Трампом він не стане. Внутрішні справи імперії розладнані; економіка розсипається; населення погрожує бунтами. Путіну сьогодні як ніколи доречні горезвісна "західна загроза" і кровопролиття в Україні як інструментарій консолідації суспільства навколо сакрального вождя", – попередив він.
Водночас Касьянов наголосив, що українські військові бази та аеродроми можуть бути знищені ракетним ударом у разі російської агресії.
"Американський ракетний удар по військово-повітряній базі в Сирії – не тільки щиголь по носі бундючної Росії, але й урок для нас. От так само, як на фото, виглядатимуть наші аеродроми та військові бази в разі, якщо російська армія застосує свої "Іскандери", "Точки", "Калібри" та інші високоточні ракети. Наша система протиповітряної оборони така ж архаїчна, як і в нашого північного сусіда; ефективно боротися з балістичними і крилатими ракетами низького польоту їй не під силу", – розповів він.
На думку волонтера, США не допоможуть Україні ракетами "Томагавк", оскільки умовою "почесної" втечі Путіна з Сирії може бути "право" на Україну.
"Нам треба не кричати на кожному розі, що в нас "найсильніша армія в Європі", не заспокоювати себе казками про нашу "потужну ППО", а серйозно займатися оборонними питаннями... У нас є й нетривіальні ідеї, і талановиті інженери, і готовність приватного бізнесу проінвестувати наукомісткі оборонні проекти, які можуть звести нанівець перевагу Росії в авіації й тактичній ракетній зброї", – підсумував Касьянов.
7 квітня США завдали ракетного удару по авіабазі урядових військ президента Сирії Башара Асада. У Пентагоні уточнили, що російські війська були повідомлені про удар. Наказ про атаку віддав Трамп.
В армії Асада заявили про шістьох загиблих унаслідок атаки, у Сирійській обсерваторії з прав людини – про чотирьох.
Рішення Трампа стало відповіддю на застосування військами Асада хімічної зброї в провінції Ідліб під час атаки 4 квітня, заявили в міноборони США. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, внаслідок атаки загинуло не менше ніж 72 особи. Дитячий фонд ООН підтвердив загибель 27 дітей. За інформацією ЮНІСЕФ, постраждало ще 546 людей, серед них велика кількість дітей.