"Вони не друзі". У Кремлі розповіли про розбіжності Путіна та Байдена

Путін і Байден ще не так багато спілкувалися, зазначили у Кремлі
Фото: EPA
Президенти США та РФ Джо Байден і Володимир Путін мають значні розбіжності у визнанні "червоних ліній", про які заявляють у Росії. Про це 17 грудня у програмі "Спеціальний гість із Тіною Канделакі" на телеканалі RTVI розповів прессекретар Путіна Дмитро Пєсков.

7 грудня Байден і Путін провели перемовини за допомогою захищеної лінії відеозв'язку. Вони тривали понад дві години.

"На жаль, можна констатувати дуже серйозні розбіжності в концептуальних підходах щодо надзвичайно важливих питань. Путін говорив про наші "червоні лінії", про наші національні інтереси, Байден же говорив про свою неготовність визнавати "червоні лінії", – сказав Пєсков.

Водночас прессекретар Путіна не погодився, що між РФ та США з'явилося більше розбіжностей – двоє президентів "тільки зафіксували" попередні.

За словами Пєскова, Путін і Байден під час онлайн-перемовин дотримувалися ділового тону.

"Я не казав "дружній тон". Взаємно шанобливий, конструктивний і дуже діловий тон. Вони не друзі. Вони все-таки ще не так багато спілкувалися", – наголосив спікер Кремля.

Пєсков зазначав 27 вересня, що тема потенційного розширення військової інфраструктури НАТО на території України за межею "червоних ліній", про які неодноразово говорив Путін.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи заяву Пєскова, сказав, що "червоні лінії" Путіна обмежуються територією РФ.

Контекст:

Путін особисто зустрічався з Байденом від моменту його вступу на посаду президента США один раз – 16 липня 2021 року в Женеві (Швейцарія). Окрім того, до відеодзвінка Путін і Байден тричі розмовляли телефоном, зазначає Forbes.

У Білому домі заявили, що Байден під час онлайн-перемовин із Путіним висловив "глибоке занепокоєння" Сполучених Штатів та їхніх європейських союзників у зв'язку з нарощуванням Росією сил навколо України. Байден попередив Путіна про "рішучі економічні та інші заходи" у разі вторгнення в Україну, закликавши до деескалації ситуації.

У Кремлі повідомили, що "переважне місце" в онлайн-перемовинах Путіна та Байдена посіла тема Донбасу, зокрема глави двох держав обговорили виконання Мінських домовленостей.

Окрім того, президенти розглянули питання інформаційної безпеки, план дій щодо іранської ядерної програми, а також співпрацю між США та РФ.

Путін під час розмови з Байденом заявив, що НАТО робить спроби "освоєння" території України. "Тому Росія серйозно зацікавлена в отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій, що виключають розширення НАТО у східному напрямку та розміщення у суміжних з Росією державах ударних наступальних систем озброєнь", – сказав він.

У Білому домі зазначили, що Байден не поступився російській стороні щодо ймовірного вступу України до НАТО.