ВООЗ прогнозує зростання на 77% кількості випадків раку у світі до 2050 року
До 2050 року кількість випадків онкологічних захворювань у світі зросте на 77%. Про це йдеться у звіті Міжнародного агентства з дослідження раку, яке є підрозділом Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Експерти прогнозують у 2050 році понад 35 млн випадків (у 2022 році фіксували майже 20 млн). Таке стрімке зростання пояснюють старінням і збільшенням населення, а також зміною вразливості людей до чинників ризику, деякі з яких пов'язані із соціально-економічним розвитком.
"Тютюн, алкоголь і ожиріння є головними чинниками зростання захворюваності на рак, а забруднення повітря залишається основним чинником екологічного ризику", – ідеться у звіті.
Також очікують, що країни з високим індексом розвитку людського потенціалу (цей індекс дає інтегральну оцінку розвитку людини й поєднує три показники: валовий внутрішній продукт на душу населення, рівень грамотності і тривалість життя) зазнають найбільшого абсолютного зростання захворюваності на рак: у 2050 році прогнозують додатково 4,8 млн нових випадків порівняно з оцінками 2022 року.
Проте найбільше пропорційне зростання захворюваності прогнозують у країнах із низьким ІРЛП (зростання на 142%) й у країнах із середнім ІРЛП (99%). Також прогнозують, що смертність від раку в цих країнах майже подвоїться у 2050 році.
"Вплив цього зростання відчуватимуть нерівномірно у країнах із різним рівнем ІРЛП. Ті, хто мають найменше ресурсів для боротьби з раком, візьмуть на себе основну тяжкість глобального тягаря раку", – говорить лікар Фредді Брей, керівник відділу онкологічних захворювань Міжнародного агентства з дослідження раку.
Контекст:
У 2022 році, за оцінками Міжнародного агентства з дослідження раку, було зареєстровано 20 млн нових випадків захворювання на рак і 9,7 млн смертей. Орієнтовна кількість людей, які жили протягом п'яти років після встановлення діагнозу рак, становить 53,5 млн. Приблизно в кожної п'ятої людини протягом життя розвивається рак, орієнтовно один із дев'яти чоловіків і одна із 12 жінок помирають від цієї хвороби.