ВООЗ схвалила для екстреного застосування ще одну вакцину проти COVID-19
"Вакцину під назвою Covovax виробляє Serum Institute of India за ліцензією Novavax і вона є частиною портфеля засобів COVAX, який дає такий необхідний імпульс подальшим зусиллям з вакцинації більшої кількості людей у країнах з низьким рівнем доходів", – ідеться у повідомленні.
Технічна консультативна група, скликана ВООЗ, яка складається з експертів з усього світу, визначила, що вакцина Covovax відповідає стандартам ВООЗ із захисту проти COVID-19, що переваги вакцини набагато більші за будь-які ризики і що вакцину можна використовувати в усьому світі, зауважили у пресслужбі.
У ВООЗ повідомили, що Covovax – це "субодиниця вакцини", розробленої Novavax та Коаліцією за інновації у сфері готовності до епідемій. Вакцину Covovax можна зберігати за температури +2...+8 ºC. Препарат є дводозним, але інтервалу між дозами у ВООЗ не вказали.
Оригінальна вакцина Nuvaxovid, вироблена Novavax, зараз проходить оцінку Європейського агентства з лікарських засобів (EMA).
"ВООЗ завершить власну оцінку цієї вакцини після того, як EMA випустить свою рекомендацію", – ідеться у пресрелізі.
Як повідомляли в EMA, вакцина Nuvaxovid містить частину характерного для коронавірусу SARS-CoV-2 спайк-білка (S-білка, "шипа"). Після щеплення імунна система людини виробляє антитіла до цього білка, завдяки чому організм отримує захист від коронавірусу.
У червні компанія Novavax заявляла, що її вакцина проти COVID-19 ефективна на 90,4%.
Covovax стала дев'ятою вакциною проти COVID-19, схваленою ВООЗ для екстреного застосування. Раніше організація схвалила препарати Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen (Johnson & Johnson), Spikevax (Moderna), CoronaVac (Sinovac Biotech), Covaxin (Bharat Biotech), Vaxzevria (Oxford/AstraZeneca), а також Covishield – аналог AstraZeneca, який виробляють за ліцензією на базі Serum Institute of India, та Vero Cell від Sinopharm.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Масову вакцинацію проти коронавірусної інфекції почали наприкінці 2020 року. Станом на 17 грудня у світі зробили понад 8,64 млрд щеплень проти COVID-19, повідомило агентство Bloomberg.
Serum Institute of India мав доправити в Україну 1,5 млн доз вакцини Covishield і 10 млн доз Novavax. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, індійський виробник не виконав умов контракту: доправлено лише 500 тис. доз Covishield. Глава МОЗ повідомляв у серпні, що Україна розірве контракт з інститутом.