ВООЗ вирішила назвати штами COVID-19 буквами грецького алфавіту, щоб уникнути дискримінації

Наявні наукові назви штамів скасовувати не планують, їх, як і раніше, використовуватимуть у дослідженнях
Фото: depositphotos.com
Штами коронавірусу SARS-CoV-2 почнуть позначати буквами грецького алфавіту, повідомила 31 травня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у Twitter.

"Сьогодні ВООЗ оголосила про нову систему називання основних варіантів COVID-19. Назви ґрунтуються на грецькому алфавіті (тобто "Альфа", "Бета", "Гамма" тощо), що робить їх простішими й легшими для виголошення і запам'ятовування", – ідеться в повідомленні.

Також наголошено, що нові позначення не замінюють наявних наукових назв, які передають важливу наукову інформацію, їх, як і раніше, використовуватимуть у дослідженнях.

"Система називання має на меті запобігання іменуванню штамів за місцем їх виявлення, що дискримінує і стигматизує", – заявили у ВООЗ.

ВООЗ наводить таблицю вже наданих назв. Відповідно до нової системи, "британський" штам коронавірусу B.1.1.7 дістане назву "Альфа", варіант B.1.351, уперше виявлений у ПАР, стане "Бетою", а бразильський P.1 – "Гамою" .

Два підвиди "індійського" штаму коронавірусу – B.1.617.2 і B.1.617.1 – назвуть "Дельтою" і "Каппою" відповідно. Букви "Епсілон", "Зета", "Ета", "Тета" і "Йота" надано штамам, виявленим у США, на Філіппінах, а також у Бразилії, Індії та інших країнах.

Загалом у грецькому алфавіті 24 літери.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Нові штами коронавірусу досі називали залежно від регіону, де його виявили. У світі відомо про циркуляцію "британського", "південноафриканського", "бразильського", "нігерійського" й "індійського" штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

ВООЗ повідомила, що "індійський" штам коронавірусу зафіксували вже більше ніж у 50 країнах. "Британський" штам підтверджено вже у 149 країнах і територіях.