Втручання у вибори президента США: Демпартія подала багатомільйонний позов до Росії, команди Трампа та WikiLeaks

Демократи вважають, що із президентської боротьби хотіли вивести кандидата-демократа Гілларі Клінтон
Фото: ЕРА

Демократична партія США обвинувачує уряд РФ, команду президента США Дональда Трампа і WikiLeaks у змові з метою втручання у вибори президента у 2016 році.

Національний комітет Демократичної партії США подав до суду багатомільйонний позов на уряд Росії, виборчу кампанію Дональда Трампа і WikiLeaks через втручання у вибори президента Америки у 2016 році. Про це повідомляє The Washington Post.

Позов подано у федеральний окружний суд Мангеттена. У ньому йдеться, що високопоставлені представники кампанії Трампа змовилися з російським урядом "та його військовим шпигунським агентством", щоб вивести із президентської боротьби кандидата-демократа Гілларі Клінтон і привести до влади Трампа.

Із цією метою вони зламали комп'ютерні мережі Демократичної партії.

"Під час президентської кампанії у 2016 році Росія почала тотальний наступ на нашу демократію, і вона знайшла добровільного й активного партнера у цьому в особі команди з організації кампанії Дональда Трампа", – ідеться в заяві глави Національного комітету Демократичної партії Тома Переса.

У позові йдеться, що представники Трампа "радісно привітали" допомогу Росії замість того, щоб запобігти втручанню.

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею". 8 листопада республіканця Дональда Трампа було обрано президентом США.

В опублікованій доповіді ЦРУ йдеться, що президент Росії Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.

11 листопада 2017 року президент США після зустрічі з Путіним заявив, що вірить його запевненням про те, що Росія не втручалася в американські вибори.

У лютому 2018 року в Білому домі заявили, що Трамп визнає втручання РФ у вибори у США.