WSJ відкинула підозри у шпигунстві на адресу свого журналіста. У Кремлі заявляють, що взяли його на гарячому

Про затримання журналіста в Єкатеринбурзі ФСБ РФ повідомила 30 березня
Фото: Evan Gershkovich / Facebook
Редакція американської The Wall Street Journal "категорично заперечує" звинувачення у шпигунстві на адресу затриманого у Росії кореспондента Евана Гершковича. Позицію редакції опублікували на сайті видання.

У газеті висловили стурбованість станом свого співробітника, а також заявили, що "рішуче заперечують звинувачення ФСБ".

"The Wall Street Journal глибоко занепокоєна безпекою пана Гершковича. Вимагаємо негайного звільнення нашого довіреного і відданого справі репортера", – ідеться у статті.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи затримання автора WSJ, сказав, що спецслужби за ним стежили.

"Це, ви знаєте, прерогатива ФСБ. У них уже була заява... Тут нам нічого додати. Єдине, що можу сказати, наскільки нам відомо, його взяли на гарячому", – цитує його ТАСС.

Водночас прессекретар висловив сподівання, що після цього не буде закриття корпунктів російських ЗМІ у США.

"Цього не має бути, тому що, ще раз повторюю, ідеться не про підозру, ідеться про те, що його затримали на гарячому", додав він.

Контекст:

Про затримання журналіста в Єкатеринбурзі ФСБ РФ повідомила 30 березня, його підозрюють за ст. 276 Кримінального кодексу РФ (шпигунство). "Діючи за завданням американської сторони, Гершкович збирав відомості, які становлять державну таємницю, про діяльність одного з підприємств російського військово-промислового комплексу. Під час спроби отримання секретних відомостей американця затримали в Єкатеринбурзі", – ідеться в повідомленні спецслужби.

Російський журналіст Дмитро Колезєв написав у Telegram, що Гершкович їздив до Єкатеринбурга писати про ставлення до війни та про вербування місцевих жителів у ПВК "Вагнер".

Джерело серед західних журналістів, які працюють у Москві, розповіло "Медузі", що, крім відвідування Єкатеринбурга, Гершкович їздив до Нижнього Тагіла. Там розташоване оборонне підприємство "Уралвагонзавод".

У міжнародній організації "Репортери без кордонів" заявили, що "стривожені" затриманням автора The Wall Street Journal. Там вважають арешт "відповіддю" на роботу Гершковича з розслідування діяльності ПВК "Вагнер".

Гершковичу 31 рік, він громадянин США. Згідно з його біографією на сайті газети, журналіст займається питаннями Росії, України й колишнього Радянського Союзу. Раніше він працював в інформаційному агентстві AFP, The Moscow Times і The New York Times.