"З погляду України, це образа". Посол Мельник відмовився від участі в заходах із нагоди 80-ї річниці нападу Німеччини на СРСР

Музей "Берлін-Карлсгорст" розташований у районі Карлсгорст столиці ФРН
Фото: museum-karlshorst.de

Посол України у ФРН Андрій Мельник відмовився від участі у відкритті виставки з нагоди 80-річчя нападу фашистської Німеччини на Радянський Союз. Про це 16 червня повідомила "Немецкая волна".

У заході, який називають головним із нагоди річниці, візьме участь президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Виставка має відкритися 18 червня в музеї "Берлін-Карлсгорст", який до возз'єднання Німеччини мав назву "Музей капітуляції".

За інформацією журналістів, Мельник у різкій формі відповів відмовою на запрошення взяти участь у церемонії відкриття виставки. У листі на ім'я директора музею Йорга Морро він висловив обурення тим, що захід за участю Штайнмаєра проведуть у німецько-російському музеї.

"З погляду України, це образа. Такий байдужий підхід є ще одним підтвердженням відсутності розуміння почуттів і душевного стану українців, яких не помічають як нації, що зазнала однієї з найбільших жертв", – заявив посол України.

Він також зазначив у листі, що назва музею "німецько-російський" "вводить в оману", оскільки його головна експозиція присвячена війні проти Радянського Союзу.

У коментарі DW Морро висловив жаль стосовно рішення Мельника.

"Після анексії Криму і початку фактичного стану війни між Україною та Росією посол України припинив приходити на наші заходи", – сказав директор музею.

Журналісти зауважили, що музей, який заведено називати німецько-російським – таку назву вказано на сайті установи, – у музейному реєстрі ФРН вказано як музей "Берлін-Карлсгорст".

За інформацією DW, після 1991 року концепцію постійної експозиції музею розробляла німецько-російська експертна комісія, але 1997 року до роботи приєдналася Україна в особі тодішнього київського Музею Великої Вітчизняної війни.

Музей заведено називати германо-російським – таку назву вказано на сайті установи, однак у музейному реєстрі ФРН його позначено як музей "Берлін-Карлсгорст". Після 1991 року концепцію постійної експозиції музею розробляла германо-російська комісія, 1997 року до роботи долучилася Україна.

Контекст:

Музей "Берлін-Карлсгорст" розташований у районі Карлсгорст столиці ФРН. Із 1945-го до 1949 року в будівлі була штаб-квартира Радянської військової адміністрації в Німеччині. 1967 року в ньому було відкрито "Історичний меморіал – Музей радянських збройних сил у Німеччині", його 1986 року перейменували на "Музей беззастережної капітуляції фашистської Німеччини у Великій Вітчизняній війні", заклад проіснував до 1994 року. 1995 року було відкрито Німецько-російський музей "Берлін-Карлсгорст", повідомив сайт музею.