Захарова назвала "перформансом" дії Великобританії у справі Скрипаля
На чотири дипломатичні ноти у справі екс-офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля Лондон Москві не відповів, а у Twitter подякував, зазначила речниця МЗС РФ Марія Захарова.
Отруєння колишнього офіцера російської розвідки Сергія Скрипаля Великобританія використовує в політичних цілях. Про це спікер міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Марія Захарова заявила сьогодні на брифінгу, розшифрування якого опублікував сайт МЗС РФ.
"Ми, безумовно, бачили й продовжуємо спостерігати за тим "перформансом", який влаштували і продовжують розігрувати британські політики у своїх політичних цілях і для представників політичного істеблішменту всередині країни", – сказала вона.
Спікер МЗС РФ розкритикувала Лондон за відсутність відповідей на запити Москви.
"Як можна роздобути хоч якусь інформацію, коли міністр закордонних справ Борис Джонсон, міністр оборони Гевін Вільямсон, а також прем'єр-міністр Тереза Мей не спілкуються з російськими представниками, а виголошують політичні гасла винятково в парламенті власної країни?" – зазначила вона.
Захарова також прокоментувала публікацію у Twitter посольства Великобританії у РФ, де Москві подякували за надання розголосу інформації з брифінгу свого посла у справі Скрипаля.
"Ви уявляєте? На чотири дипломатичні ноти нам ніхто не відповів. Про стан російських громадян нас ніхто не повідомив. Нам не надають жодної інформації. Водночас таку поведінку мотивують тим, що вони не вважають за потрібне спілкуватися з російською стороною. А у Twitter нам подякували. Це ж цинізм крайньої міри!" – заявила вона.
4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння в британському Солсбері.
Слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей стала вимагати від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії.
Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини, Австралії та інших країн.
Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.
14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ. 17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.
Слідом за Британією російських дипломатів вислало ще приблизно 30 країн. Низка країн відкликала з РФ своїх послів для консультацій.
НАТО також відкликає акредитацію семи російських представників при Альянсі.