Захарова заявила, що українська влада хоче створити "кишенькову" церкву
Бажання української влади створити єдину помісну церкву йде врозріз з інтересами українського народу і може посилити розкол у суспільстві, заявила офіційний представник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.
Звернення президента України Петра Порошенка до вселенського патріарха Варфоломія I з проханням надати автокефалію Українській православній церкві свідчить про намір офіційного Києва створити підконтрольну собі церкву, заявила речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, повідомляє ТАСС.
За її словами, бажання влади України створити автокефальну церкву йде врозріз з інтересами українського народу і може посилити розкол у суспільстві.
Захарова переконана, що влада країни хоче створити "кишенькову" церкву, в основі якої стали б "ніким не визнані розкольницькі структури".
Вона вважає, що в бажанні створити єдину помісну церкву видно намір "принести в жертву русофобській політиці релігійний мир у власній країні", "переписати православні канони" і "піти на пряме порушення Конституції".
17 квітня 2018 року Порошенко на нараді з керівництвом парламентських фракцій заявив, що "на сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви". За словами глави держави, 9 квітня він відвідав Стамбул, де зустрівся зі вселенським патріархом Варфоломієм і членами Синоду. Розмова тривала більше ніж сім годин.
19 квітня український парламент підтримав звернення до Варфоломія щодо створення в Україні єдиної помісної церкви. У документі йдеться, що томос (указ) про автокефалію "стане не тільки торжеством православ'я, але й актом глибокої історичної справедливості".
Порошенко пообіцяв того самого дня донести позицію Ради вселенському патріарху.
Народні депутати від Опозиційного блоку надіслали лист вселенському патріарху Варфоломію I, у якому зазначили, що ініціатива влади щодо створення єдиної помісної церкви – не піклування про церкву, а спроби розв′язати свої політичні завдання, які призведуть до нової суспільної напруженості.
21 квітня Українська православна церква Московського патріархату назвала звернення Порошенка до Варфоломія про надання православній церкві в Україні автокефалії перевищенням влади і втручанням у церковні справи.
22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.
В Україні діють Українська православна церква Київського і Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква і низка церков інших конфесій.