Захарова звинуватила ВООЗ у поширенні бездоказової інформації про хіматаку в Сирії
У ситуації з нібито хімічною атакою в Сирії виникають запитання щодо того, хто підраховував кількість постраждалих, до яких медичних закладів їх помістили і хто встановлював причини смерті, зазначила речник МЗС РФ Марія Захарова.
Доповідь Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у якій ідеться про 500 жителів сирійського міста Дума з ознаками хімічного отруєння, – бездоказова. Про це офіційний представник міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Марія Захарова заявила сьогодні під час брифінгу, який транслювали у Facebook відомства.
"Ми розглядаємо заяви ВООЗ як факт безвідповідального поширення необґрунтованої і бездоказової інформації, яка провокує охочих розпалювати сирійський конфлікт до нових агресивних дій. Закликаємо ВООЗ виявляти більшу неупередженість", – сказала вона.
Спікер МЗС РФ назвала історію з отруєнням хімічними речовинами "сфабрикованою".
"Як з'ясувалося, більшість одержаної організацією інформації було надано доволі відомими "Білими касками" (у РФ їх називали людьми, "які діють під личиною рятувальників". – "ГОРДОН"), а також сирійсько-американською медичною спільнотою", – зазначила Захарова.
Вона поскаржилася, що під час спроби російської сторони зв'язатися з керівництвом ВООЗ їхні "телефони були недоступними".
"Незважаючи на те, що представники організації запевняли нас, що джерела інформації "найвищою мірою заслуговують на довіру", ми ж знаємо ціну цим джерелам інформації", – сказала Захарова.
За її словами, виникають запитання щодо того, хто підраховував кількість постраждалих, до яких медичних закладів їх помістили і "хто встановлював діагнози і причини смерті".
7 квітня 2018 року волонтери і рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу з хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
Президент США Дональд Трамп попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення про відповідь на інцидент у Думі.
За даними низки американських ЗМІ, цього самого дня до берегів Сирії прибув американський есмінець USS Donald Cook, оснащений 60 крилатими ракетами "Томагавк".
10 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що ймовірні удари країн Заходу по цілях у Сирії союзників офіційного Дамаска не торкнуться.
Ліванське радіо Sawt Beirut повідомило, що в різних регіонах Сирії можна спостерігати поспішну евакуацію військ та елементів воєнної інфраструктури сил Асада в очікуванні удару США.
За інформацією The New York Times, Білий дім планує потужніший удар по Сирії, ніж у 2017 році.
Посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії.