Західним компаніям, які покидають Росію, доведеться сплачувати обов'язковий внесок у її бюджет – Financial Times
Раніше компанії, які покидають РФ, могли вибрати – або сплатити внесок до російського бюджету в розмірі 10% від продажу активів, або погодитися на відтермінування платежу на кілька років.
За словами джерела видання, яке нещодавно брало участь у такій угоді, багато компаній хотіли піти з Росії якнайшвидше, тому обирали 10-відсотковий внесок, щоб одразу отримати гроші.
Наразі в них не буде жодного вибору, заявив виданню адвокат Ілля Рачков. Financial Times зазначає, що компанії можуть критикувати за те, що вони фінансують воєнні дії РФ, сплачуючи до її бюджету.
Зазначають, що угоди іноземних компаній щодо продажу своїх активів у Росії потрібно узгоджувати з урядовою комісією з питань іноземних інвестицій. Наразі на схвалення очікує приблизно 2 тис. заявок, сказало джерело видання. За його словами, комісію збирають тричі на місяць, вона розглядає за одне засідання не більше ніж сім заявок.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року Росію почали покидати закордонні компанії, а проти РФ ввели кілька пакетів санкцій. Зокрема, у грудні ЄС ввів дев'ятий пакет санкцій проти Росії. За даними ЗМІ, Євросоюз хоче ухвалити 10-й пакет санкцій до лютого 2023 року.
Згідно з підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету, із РФ станом на 19 січня 2023 року вже пішло понад 1200 компаній.
Київська школа економіки 8 березня повідомила, що російський ринок повністю покинуло 6,4% іноземних компаній.
За інформацією глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року на РФ було накладено майже 11,5 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 14 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.