Замороження боргів бідних країн і однаковий доступ до вакцини проти COVID-19. Про що домовилися на саміті G20
Лідери країн "Великої двадцятки" домовилися, що ініціатива щодо заморожування боргів бідних держав, згідно з якою відтермінування за кредитами надали 46 країнам, діятиме до червня 2021 року; імовірним є її продовження ще на шість місяців.
Лідери країн "Великої двадцятки" на саміті 21–22 листопада, який проводили віртуально, домовилися продовжити термін дії ініціативи щодо заморожування боргів бідних держав до червня 2021 року. Про це йдеться в підсумковому комюніке, опублікованому на сайті саміту.
Окрім того, міністри фінансів країн – членів клубу G20 спільно із главами центробанків обговорять, чи потрібно продовжувати зупинення виплат за кредитами для цих держав іще на шість місяців після липня 2020-го. Станом на 13 листопада 46 країн звернулися із проханням про надання їм пільг за цією програмою, і їм надали відтермінування на виплату $5,7 млрд боргів, написано в документі.
Як повідомляє Reuters, директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва після виступу перед лідерами G20 заявила, що надалі необхідно допомогти "знизити боргове навантаження" країнам, які не увійшли до переліку найбідніших.
Окрім того, у комюніке лідери G20 вказали на недостатню участь приватних кредиторів у ініціативі й закликали "на прохання відповідних країн брати участь у ній на порівнянних умовах".
Також у підсумковій заяві саміту "Великої двадцятки" згадують про доступ до вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19 – лідери держав заявили, що докладуть "усіх зусиль для забезпечення доступного і справедливого доступу всіх людей" до безпечних і ефективних засобів діагностики та лікування, а також вакцини проти COVID-19.
Членами G20 є Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, Південна Корея, ПАР і Японія.
15-й щорічний саміт G20 проводили під гаслом "Реалізація можливостей XXI століття для всіх". Його, як і позачерговий саміт навесні 2020-го, провели в онлайн-форматі. Головувала Саудівська Аравія. У саміті також узяло участь кілька інших держав і міжнародних організацій, зокрема Всесвітня організація охорони здоров'я.