"Запропонував їм подальші варіанти працевлаштування". У Кремлі підтвердили, що Путін зустрічався із Пригожиним і вагнерівцями після бунту
За словами Пєскова, якого цитує пропагандистське агентство "Інтерфакс", зустріч відбулася 29 червня у Кремлі й тривала приблизно три години. На ній були і командири ПВК – загалом орієнтовно 35 осіб.
"Президент дав оцінку діям компанії на фронті й подіям 24 червня. Путін вислухав пояснення командирів і запропонував їм подальші варіанти працевлаштування й майбутнього бойового застосування", – заявив Пєсков.
Про те, що Пригожин зустрічався після бунту з Путіним у Москві, 10 липня написала французька Libération із посиланням на джерела в західній розвідці. За їхніми даними, того дня до Кремля викликали також очільників Росгвардії Віктора Золотова і Служби зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна.
РосЗМІ повідомляли, що Пригожин особисто приїжджав 4 липня в управління ФСБ у Ленінградській області, де йому повернули зброю, вилучену під час обшуків у його структурах у день заколоту. 2 липня водію, якого скерував Пригожин, віддали конфісковані 10 млрд руб., велику суму у валюті та зливки золота, виявлені під час обшуку в його ймовірному офісі.
Контекст:
23–24 червня у РФ Пригожин улаштував заколот. Увечері 23 червня він звинуватив військових країни-окупанта РФ у завданні удару по тиловому табору найманців ПВК "Вагнер" за командою, яка надійшла від начальника Генштабу Валерія Герасимова після наради з міністром оборони Сергієм Шойгу. Міноборони Росії назвало цю заяву Пригожина "інформаційною провокацією".
Уранці 24 червня Пригожин заявив про захоплення військових об'єктів Ростова-на-Дону й намір іти на Москву, але вже ввечері він сказав, що передумав і розвернув колони "у зворотному напрямку". Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що це він вів переговори із Пригожиним і переконав його зупинити рух вагнерівців.
26 червня пресслужба Пригожина опублікувала аудіозвернення, у якому він заявив, що в нього не було мети скидати владу у РФ. Того самого дня Путін виступив із терміновим зверненням, у якому назвав учасників заколоту "зрадниками", котрі зробили помилку. Він закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе піти в Білорусь, заявив він.
27 червня ФСБ оголосила про закриття справи щодо заколоту, а міноборони РФ повідомило, що важку техніку ПВК передадуть російській армії. Того самого дня Лукашенко розповів, що Пригожин уже перебуває на території Білорусі. 6 липня самопроголошений президент заявив, що Пригожина і ПВК "Вагнер" у Білорусі немає.
Лукашенко припускав, що Путін не буде мститися засновнику ПВК "Вагнер". "Що з ним буде далі? Ну, різне в житті буває. Але якщо ви думаєте, що Путін такий лиходійний і мстивий, що його завтра "замочать"... Ні, цього не буде", – сказав Лукашенко 6 липня.