"Запропонував їм подальші варіанти працевлаштування". У Кремлі підтвердили, що Путін зустрічався із Пригожиним і вагнерівцями після бунту

27 червня ФСБ оголосила про закриття справи про заколот Пригожина
Фото: Пресс-служба Пригожина / Telegram
Прессекретар президента країни-агресора Росії Дмитро Пєсков підтвердив факт зустрічі Володимира Путіна із засновником визнаної терористичною організацією ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним після влаштованого ним заколоту 23–24 червня.

За словами Пєскова, якого цитує пропагандистське агентство "Інтерфакс", зустріч відбулася 29 червня у Кремлі й тривала приблизно три години. На ній були і командири ПВК – загалом орієнтовно 35 осіб.

"Президент дав оцінку діям компанії на фронті й подіям 24 червня. Путін вислухав пояснення командирів і запропонував їм подальші варіанти працевлаштування й майбутнього бойового застосування", – заявив Пєсков.

Про те, що Пригожин зустрічався після бунту з Путіним у Москві, 10 липня написала французька Libération із посиланням на джерела в західній розвідці. За їхніми даними, того дня до Кремля викликали також очільників Росгвардії Віктора Золотова і Служби зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна.

РосЗМІ повідомляли, що Пригожин особисто приїжджав 4 липня в управління ФСБ у Ленінградській області, де йому повернули зброю, вилучену під час обшуків у його структурах у день заколоту. 2 липня водію, якого скерував Пригожин, віддали конфісковані 10 млрд руб., велику суму у валюті та зливки золота, виявлені під час обшуку в його ймовірному офісі.

Контекст:

23–24 червня у РФ Пригожин улаштував заколот. Увечері 23 червня він звинуватив військових країни-окупанта РФ у завданні удару по тиловому табору найманців ПВК "Вагнер" за командою, яка надійшла від начальника Генштабу Валерія Герасимова після наради з міністром оборони Сергієм Шойгу. Міноборони Росії назвало цю заяву Пригожина "інформаційною провокацією".

Уранці 24 червня Пригожин заявив про захоплення військових об'єктів Ростова-на-Дону й намір іти на Москву, але вже ввечері він сказав, що передумав і розвернув колони "у зворотному напрямку". Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що це він вів переговори із Пригожиним і переконав його зупинити рух вагнерівців.

26 червня пресслужба Пригожина опублікувала аудіозвернення, у якому він заявив, що в нього не було мети скидати владу у РФ. Того самого дня Путін виступив із терміновим зверненням, у якому назвав учасників заколоту "зрадниками", котрі зробили помилку. Він закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе піти в Білорусь, заявив він.

27 червня ФСБ оголосила про закриття справи щодо заколоту, а міноборони РФ повідомило, що важку техніку ПВК передадуть російській армії. Того самого дня Лукашенко розповів, що Пригожин уже перебуває на території Білорусі. 6 липня самопроголошений президент заявив, що Пригожина і ПВК "Вагнер" у Білорусі немає.

Лукашенко припускав, що Путін не буде мститися засновнику ПВК "Вагнер". "Що з ним буде далі? Ну, різне в житті буває. Але якщо ви думаєте, що Путін такий лиходійний і мстивий, що його завтра "замочать"... Ні, цього не буде", – сказав Лукашенко 6 липня.