Затриманому генпрокурору Молдови обрали запобіжний захід, він незадоволений
Рішення оголосили після закінчення 72 годин, протягом яких можна було затримувати Стояногло.
Суд призначив йому домашній арешт на строк 30 днів. Адвокат усуненого генпрокурора пообіцяв оскаржити рішення.
Прокуратура просила для Стояногло попередній арешт строком на 30 діб.
"Стояногло сказав, що прокурори не надали жодного доказу, все обвинувачення базувалося на цитатах зі ЗМІ. Він заявив, що Молдова повертається до поняття захопленої держави", – пише видання.
Біля суду, де проводили обрання запобіжного заходу, тривала акція на підтримку усуненого генпрокурора, його вимагали відпустити. Після оголошення рішення суду Стояногло вийшов до них, його "зустріли оплесками".
Контекст:
Із посади генпрокурора Молдови Стояногло усунули 5 жовтня. Також припинено повноваження його заступника.
NewsMaker пише, що Стояногло висунули обвинувачення за чотирма кримінальними статтями, серед яких – зловживання владою у 2012 році, коли він був депутатом.
Окрім цього, Стояногло обвинувачують у незаконній відмові прокуратури від обвинувачень на адресу ексдепутата та мільйонера В'ячеслава Платона, а також у тому, що на дружину генпрокурора у січні 2021 року переоформили дві компанії, які належали Платону.
Платона затримали і заарештували в Києві влітку 2016 року, після того як його було оголошено в міжнародний розшук за запитом влади Молдови. Його обвинувачували у розкраданнях із банку Banca de Economii та відмиванні вкрадених грошей. За даними прокуратури, особиста вигода Платона становила 800 млн леїв (приблизно $40,3 млн).
Адвокати Платона заявляли, що їх підзахисного не можна екстрадувати, оскільки у нього є паспорт України. Але підприємця доправили у Кишинів, де у 2017 році засудили до 18 років в'язниці.
Однак 2020 року Стояногло заявив, що справу проти Платона сфальсифіковано. Справу передали на перегляд, а бізнесмена звільнили з-під варти. У травні 2021 року прокуратура з боротьби з організованою злочинністю й особливих справ зняла з Платона всі обвинувачення у справі про банківське шахрайство, повідомляло видання Cenzura. Перегляд справи у суді триває.
Глава держави Мая Санду розкритикувала рішення прокуратури, заявивши, що "угруповання Платона становить небезпеку для державної безпеки".