Завдання НАТО – забезпечити, щоб Україна перемогла – Столтенберг
Столтенберг зазначив, що мета витрачати щонайменше 2% ВВП на оборону – це "те, чого мають досягнути якнайшвидше, негайно, не чекаючи занадто довго".
Він підтвердив, що двері НАТО залишаються відчиненими, і заявив, що під час Вільнюського саміту країни узгодять багаторічну програму для України, "щоб допомогти Україні відійти від радянських стандартів, доктрин, обладнання та стати повністю сумісною з НАТО".
На думку Столтенберга, це наблизить вступ України в НАТО.
"Щодо членства, я очікую, що союзники по НАТО скажуть, що Україна стане членом Альянсу... Усі союзники згодні з тим, що Україна має право обирати власний шлях", – сказав він.
Генсек Альянсу також заявив, що завдання НАТО зараз – підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.
"Найневідкладніше завдання НАТО – забезпечити перемогу України у війні з Росією... Ми не знаємо, чим закінчиться ця війна, але ми знаємо, що коли вона закінчиться, дуже важливо, щоб ми змогли запобігти повторенню історії", – сказав Столтенберг.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксовано в Конституції України.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує вступ України в НАТО.
30 вересня 2022 року – після того, як президент РФ Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Столтенберг заявляв, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і в цьому їй допомагають члени Альянсу.
Нинішня ситуація свідчить про те, що Україна стане членом НАТО, сказав Столтенберг в інтерв'ю, опублікованому 9 травня.