Зеленський у Великобританії поговорив із Меркель про ситуацію на Донбасі
Однією з тем бесіди була ситуація з безпекою на Донбасі та переговори щодо врегулювання конфлікту.
Також співрозмовники говорили про енергетичну кризу в Європі, шляхи її подолання і питання двосторонніх відносин України та Німеччини.
Крім того, Зеленський провів короткі зустрічі із президентами Литви та Латвії Гітанасом Науседою й Егілсом Левітсом, головою Європейської ради Шарлем Мішелем, президентом Єгипту Абдулом Фаттахом аль-Сісі, президентом Північної Македонії Стево Пендаровські, президентом Фінляндії Саулі Нійністьо, президентом Кіпру Нікосом Анастасіадісом і президентом Республіки Конго Дені Сассу-Нгессо. Розмови стосувалися двосторонніх відносин із цими країнами та ЄС.
Контекст:
26-ту конференцію ООН з питань зміни клімату проводять у Глазго (Великобританія). Вона відкрилася 31 жовтня і триватиме до 12 листопада. Саміт збере представників країн для прискорення дій щодо досягнення цілей Паризької угоди, зазначили на офіційному сайті заходу.
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти та докази.
Переговори щодо врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) та "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
Амбасадорка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен говорила, що Меркель до завершення своєї каденції "щодня" працюватиме над організацією саміту у нормандському форматі. Україна хоче провести до завершення каденції Меркель саміт лідерів "Нормандської четвірки".