Житель Петербурга виявив у нових кросівках фірми The North Face записку ув′язненого уйгура із проханням про допомогу
Петербуржець розповів, що виявив у новому взутті The North Face записку із проханням про допомогу від ув′язненого – представника мусульманської меншини Китаю. У компанії заявили, що не використовують примусової праці під час виробництва, а придбане чоловіком взуття "ніколи не було в Китаї".
Житель російського Санкт-Петербурга Арслан Гібадуллін у коментарі виданню "Бумага" розповів, що виявив у кедах бренда The North Face, замовлених в інтернет-магазині, записку із проханням про допомогу.
12 листопада Гібадуллін забрав зі складу логістичної компанії "ЭМСК" взуття марки The North Face, замовлене в інтернет-магазині "Траєкторія". Після розпакування посилки чоловік виявив записку-стікер, яку було приліплено до верхньої частини правого черевика. У записці йдеться: "Допоможіть. Я в тюрмі в Китаї. Будь ласка, допоможіть. Уйгур".
Компанія The North Face надіслала Гібадулліну офіційну відповідь регіональної менеджерки компанії Інни Рубанової, у якій ідеться, що компанія не використовує примусової праці під час виробництва, а придбане ним взуття "ніколи не було в Китаї". У листі стверджують, що це взуття було вироблено у В'єтнамі, потім надіслано на завод компанії в Бельгії, а потім – у дистриб'юторський центр у Росії.
Водночас на коробці з-під взуття як виробника вказано компанію VF International SAGL, зареєстровану у Швейцарії.
У The North Face запропонували чоловіку замінити черевики і надіслати їм взуття разом з оригінальною упаковкою, чеком і запискою. Чоловік заявив, що поки не вирішив, що робити, оскільки його "збентежила відповідь компанії".
Уйгури – тюркомовна народність, більшість її представників живе у провінції Сіньцзян на заході Китаю. За віросповіданням уйгури – мусульмани-суніти. Їхня чисельність у Китаї – приблизно 10 млн. За оцінками правозахисних організацій, понад 3 млн уйгурів і представників інших мусульманських меншин перебувають у так званих таборах для перевиховання, де їх примушують відмовитися від їхньої релігії, культури й мови.
Китай заперечує будь-який утиск уйгурів, заявляючи, що табори, у які вирушають представники цієї національності, потрібні для професійної підготовки громадян.
18 червня 2020 року США ввели санкції проти Китаю за утиск уйгурів.