Жодна з політсил Туреччини не використовує у передвиборчій боротьбі теми України – посол
Посол зазначив, що передвиборча риторика в Туреччині більше сконцентрована на внутрішніх, ніж на зовнішніх питаннях.
"Наше завдання – зберігати існуючий рівень стратегічного партнерства. Не бачу жодних ознак, які могли б свідчити про зміни будь-яких підходів до розвитку співпраці з Україною. На щастя, жодна з політичних сил у політичній боротьбі не використовує теми України, щоб якимось чином поставити під питання існуючий рівень взаємодії між Україною та Туреччиною", – сказав Боднар.
На його думку, "вибори пройдуть, а інтереси залишаться", оскільки вони взаємні й ґрунтуються на практичних речах: нарощуванні товарообігу, зміцненні обороноздатності, збільшенні культурного обміну.
Посол також заявив, що президент Туреччини Реджеп Ердоган доклав чимало зусиль, щоб зміцнити стратегічне партнерство з Україною, і його роль – "одна із ключових".
"Яким буде бачення інших політичних сил на розвиток відносин з Україною, вже побачимо після виборів", – додав Боднар.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну західні країни ввели проти Москви кілька пакетів санкцій. Туреччина, яка входить у НАТО, відмовилася підтримати обмежувальні заходи.
Окрім того, Анкара не голосувала на засіданні Всесвітньої туристичної організації ООН, під час якого із ВТО виключили Росію.
Ердоган неодноразово пропонував організувати зустріч президентів Володимира Путіна і Володимира Зеленського й бути посередником між владою України та Росії у мирних переговорах як до відкритого вторгнення РФ, так і після. У Туреччині було організовано один з очних раундів переговорів України з РФ до того, як їх остаточно заморозили.
У липні 2022 року глава МЗС України Дмитро Кулеба зазначав, що Туреччина "веде складну гру з балансування: тут допомагає нам, там демонструє, що готова допомагати Росії", і у зв'язку із цим в України з'являються запитання.
Туреччина відіграла помітну роль в організації угод про морський експорт українського зерна та масштабного обміну полоненими між Україною й РФ, унаслідок якого було звільнено, зокрема, командирів маріупольського гарнізону.
8 січня Ердоган заявив, що Туреччина "робить свій внесок у пошук урегулювання російсько-українського конфлікту" і "докладає зусиль, щоб примирити" дві країни.