Зигарь: Чотири роки в дитинстві я провів в Анголі. Дитячий майданчик, обгороджений колючим дротом на рівні другого поверху житлового будинку G

Зигарь: Мій батько займався підводним полюванням і заходив в океан на очах у здивованої публіки, незважаючи на жодних акул

Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com
Російський режисер, військовий кореспондент, колишній головний редактор телеканала "Дождь" і автор бестселера "Уся кремлівська рать" Михайло Зигарь розповів у інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону про своє дитинство.

Батько Зигаря, як він згадав в інтерв'ю, був радянським військовослужбовцям, і його скерували в Анголу.

"Він там був, напевно, мені здається, років чотири. Я там провів сильно менше, поки не пішов у перший клас... І мама, і моя старша сестра – усі ми жили в закритому радянському будинку в центрі Луанди. Не можна було звідти виходити, тому що тривала громадянська війна. Дитячий майданчик, обгороджений колючим дротом на рівні другого поверху житлового будинку. Було досить суворо", – розповів Зигарь.

За його словами, із балкона будинку відкривався "чудовий краєвид на мавзолей Агоштінью Нетуо" – першого прорадянського лідера Анголи.

Журналіст зазначив, що його дитячий досвід здавався йому "досить веселим і кумедним" – спеки він не пам'ятає і неможливість ходити вулицями його не хвилювала, зате була можливість їздити на океан раз на тиждень.

"Окрім тих моментів, коли там з'являлися акули. Але окремі охочі наплювати на все і скупатися, незважаючи на акул, однаково могли купатися. Одним із таких людей був мій батько. Він займався підводним полюванням і заходив туди на очах у здивованої публіки, незважаючи на жодних акул. Я не знаю, чи заслужив він повагу місцевого населення, але якесь здивування – точно", – розповів Зигарь.

Зигарь: Страх перед поліцією і силовиками – найсильніше почуття, яке відчувають люди в Росії. Повний текст інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Зигарь народився 1981 року в Москві. У дитинстві жив в Анголі, де його батько-військовослужбовець перебував у відрядженні. Навчався на факультеті міжнародної журналістики МДІМВ і в Каїрському університеті, де вивчав арабську мову.

У 2000–2009 роках працював військовим кореспондентом газети "Коммерсантъ", спеціалізувався на репортажах із гарячих точок. У 2009–2010 роках був заступником головного редактора журналу "Російський Newsweek". Із 2010-го до 2015 року обіймав посаду головного редактора "Дождя".

Після того, як пішов із телеканала, зайнявся розвитком власних проєктів. Випустив кілька книг, зокрема "Уся кремлівська рать", "Імперія має померти" і "Усі вільні". 2019-го запустив мобільний застосунок із виставами "Мобільний художній театр".

2014 року Зигарь здобув Міжнародну премію за свободу преси від Комітету захисту журналістів, який базується у США.