Злиті в мережу дані людей, які жертвували гроші структурам Навального, могли бути тільки у держави – ЗМІ
На початку вересня до мережі потрапили дані росіян, які жертвували гроші структурам російського опозиціонера Олексія Навального. "Русская служба BBC" з'ясувала, що злитих даних немає на чорному ринку, однак вони є у держави.
Крім імен, у базу потрапили номери телефонів, ІПН і місця роботи. Журналісти "Русской службы BBC" поспілкувалися з деякими росіянами із цієї бази і вони підтвердили, що всі дані – справжні.
Водночас журналісти підкреслюють, що дані зі злитої бази відносно свіжі – фігуранти бази влаштувалися на ці місця протягом останніх двох років.
Спеціаліст із кібербезпеки, який моніторить тіньові ринки російських баз даних, зазначив, що найсвіжіші дані на тіньових форумах датовано 2018 роком.Тоді як злита база донаторів ФБК мала інформацію про місця роботи за 2020-й та навіть 2021 рік.
Автор Telegram-каналу про витоки даних DR417 і журналіст Daily Storm Даниїл Бєловодьєв сумнівається, що під час формування цього витоку використовували старі зливи. На його думку, дані могли взяти або з Федеральної податкової служби РФ, або з "держпослуг".
Про те, що витік даних стався, найімовірніше, із держсистеми, заявив журналістам і прибічник Навального Леонід Волков.
Контекст:
На початку вересня на анонімному форумі 2ch виклали базу особистих даних росіян, які фінансово підтримували структури Навального, повідомляв Security Lab. У базі виявилася інформація про 70 тис. осіб.
Це вже не перший витік інформації про росіян, які підтримують команду Навального. У середині квітня команда російського опозиціонера повідомила про витік електронних адрес із сайта "Свободу Навальному". Зареєстрованим там користувачам стали надходити листи з погрозами і особистими даними, яких вони на ресурсі не залишали.
Зловмисники також розіслали листи і роботодавцям росіян, які були зареєстровані на сайті. Через це прибічників Навального почали звільняти. Зокрема, російські ЗМІ писали про масові звільнення у московському метрополітені.
Наприкінці травня прибічники Навального повідомили ім'я людини, яка злила дані. Це колишній співробітник ФБК Федір Горожанко. Він причетність заперечує.
У червні в мережі почали продавати базу даних підписників проєкту "Умное голосование", яка зокрема містила адреси постійної реєстрації учасників проєкту з Москви та Московської області, інформувала "Медуза". 16 серпня у Telegram-каналах і даркнеті, як повідомляв "Коммерсантъ", з'явилися розширені бази даних підписників проєкту "Умное голосование", в яких були адреси проживання та місця роботи людей.