Зміцнювати польсько-білоруський кордон допомагають британські та естонські солдати – міноборони Польщі
Естонські та британські військовослужбовці прибули для надання підтримки польським прикордонникам, армії та поліції, які охороняють польсько-білоруський кордон. Про це у Twitter повідомив 3 грудня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.
За словами міністра, з Естонії та Великобританії приїхали представники інженерних військ, які допоможуть зі зміцненням кордону.
"Естонські війська допомагають на польсько-білоруському кордоні. Завдання естонських солдатів – побудувати та відремонтувати тимчасову огорожу й розчистити шляхи сполучення", – розповів Блащак 5 грудня.
Британці розпочнуть службу 8 грудня. Вони, зокрема, також допомагатимуть у будівництві тимчасового паркану на кордоні, зазначив Блащак.
Міноборони Великобританії підтвердило скерування солдатів на польсько-білоруський кордон у середині листопада. Наголошували, що йдеться про невелику команду, яка надасть інженерну підтримку.
Контекст:
У 2021 році у країнах Євросоюзу, які межують із Білоруссю, загострилася проблема нелегальної міграції з країн Близького Сходу. У ЄС спочатку заявляли, що Білорусь навмисно послабила контроль над кордоном зі свого боку, згодом Олександра Лукашенка, який був при владі в Білорусі, звинуватили не просто в послабленні контролю, а в організації потоків нелегальної міграції.
За інформацією польських правоохоронців, серед мігрантів, які намагаються незаконно перетнути кордон, громадяни Сирії, Іраку, Лівану та інших країн.
Мігранти, які перебували на території Білорусі, робили низку спроб перейти кордон із Польщею, зокрема прорватися силою, сталися зіткнення з польськими силовиками, були постраждалі.
Через міграційну кризу 15-го та 17 листопада телефонні переговори з Лукашенком провела канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Вони домовилися, що проблему нелегальних мігрантів "загалом виносять на рівень ЄС та Білорусі", проте Німеччина відхилила пропозицію Лукашенка забрати 2 тис. мігрантів із Білорусі.
Наприкінці листопада прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що мігранти, які перебувають у Білорусі, почали повертатися на батьківщину і заявив про зменшення напливу мігрантів до Білорусі внаслідок скоординованого дипломатичного наступу Варшави.
Водночас польські прикордонники, як і раніше, щодня повідомляють про спроби нелегального перетину кордону.