Зрив виборів у США, сигнал із космосу, бунт проти Путіна. Politico назвало ймовірні несподівані події, які можуть змінити світ у 2024 році
Експерти склали список несподіваних подій, які можуть статися у 2024 році й глобально вплинути на світ. Варіанти таких подій опублікувало видання Politico 5 січня.
Журналісти запитали низку футуристів і технологів, істориків і політологів, зовнішньополітичних аналітиків та інших досвідчених прогнозистів, якою може бути подія, котру умовно називають "чорним лебедем". Цей термін письменник Нассім Талеб використовував для важкопрогнозованих і рідкісних подій, які мають значні наслідки.
Президент і засновник Eurasia Group і GZERO Media Ян Бреммер вважає, що такою подією може стати зрив виборів у США. Причиною можуть бути кібератаки, масові заворушення, насильницьке втручання, тероризм із метою зірвати вибори. У будь-якому разі це вплине на світ, вважає він.
Вибори може бути зірвано внаслідок масштабного стихійного лиха, наприклад, потужного урагану, вважає колишній високопосадовець Держдепартаменту при адміністрації Обами Алек Росс. Схожу думку висловив професор філософії, історії й бухгалтерського обліку в Університеті Південної Каліфорнії Джейкоб Солл. Він вважає, якби таке сталося, частина виборчих дільниць не змогла б працювати під час виборів, що призвело б до тотального хаосу. Він зазначив, що експрезидент США Дональд Трамп міг би заявити, що закриття дільниць є спробою державного перевороту й навіть закликати своїх озброєних виборців втрутитися у вибори.
Ще одним "чорним лебедем" може стати війна США з Китаєм, вважає керівник програми Центру стратегічного прогнозування Центру Стімсона Метью Берроуз. За його словами, це може статися, якщо Тайвань проголосить незалежність. Інший варіант "китайського сюрпризу", на думку Берроуза, може полягати у фінансовому краху країни, який може спричинити глобальну рецесію.
Людству може надійти 2024 року сигнал від інопланетян – про таку ймовірність заявив керівник проєкту "Галілео", директор-засновник Ініціативи чорних дір Гарвардського університету, директор Інституту теорії та обчислень Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Аві Леб. За його словами, виявлення чогось, що "сигналізує про те, що ми не самотні у Всесвіті", – це лише питання часу.
Цифровий апокаліпсис – такий варіант "чорного лебедя" запропонував головний редактор газети Bulwark і ведучий подкасту Bulwark Чарлі Сайкс. "У 2024 році нас може вразити глобальний цифровий вірус. Що, якщо комп'ютери й супутники перестануть працювати хоча б на кілька днів? Що, якби вірус атакував світову банківську систему, випарувавши трильйони доларів багатства?" – заявив він. Також Сайкс зазначив, що перед американськими виборами в мережі може з'явитися багато фейків, створених штучним інтелектом.
Переворот у Росії проти президента країни-агресора Володимира Путіна. Цю подію припускає автор статей у журналі Politico Magazine, політичний редактор Washington Monthly і співведучий подкасту DMZ Білл Шер. За його словами, непрозора природа Кремля не дає змогу побачити, чи слабшає позиція Путіна, але раптовий кінець його режиму змінить багато політичних рівнянь у всьому світі. Також про ймовірність бунту проти Путіна сказав Джон Маклафлін, який був виконувачем обов'язків директора й заступником директора ЦРУ у 2000–2004 роках. Він вважає, що збунтуватися можуть, зокрема, матері мобілізованих, як це було раніше у зв'язку з війнами в Афганістані й Чечні.
Серед інших "чорних лебедів" називали глобальний конфлікт, перетворення Африки на впливового гравця в постамериканському світовому порядку, нову кліматичну катастрофу й серйозні руйнування, спричинені глобальним потеплінням.