У Німеччині художник улаштував віртуальні затори за допомогою візка з телефонами
Система Google Maps сприйняла смартфони як високу концентрацію користувачів і позначила карту червоним кольором, що означає серйозний затор.
Художник-концептуаліст Саймон Векерт із Берліна влаштував експеримент зі зламу Google Maps, щоб привернути увагу до впливу онлайн-карт на життя людей. Про експеримент ідеться на сайті художника.
Векерт склав у візок 99 вживаних смартфонів із запущеною навігацією Google Maps, а потім повільно пройшовся з нею в Берліні по мосту Шилінгбрюке через річку Шпрее. За деякий час після цього на ділянці, якою пройшовся художник із візком, на картах Google Maps з'явився серйозний затор зі швидкістю руху транспорту приблизно 4 км/год, хоча насправді дорога була майже порожньою.
Алгоритми Google Maps, що використовують для відстеження руху, сприйняли візок зі смартфонами як високу концентрацію користувачів, які пересуваються з низькою швидкістю, і змінили колір ділянки дороги із зеленого на червоний, що відповідає високій концентрації транспорту й ускладненому руху.
За результатами експерименту Векерт заявив, що такі програми, як Google Maps, істотно змінили розуміння того, що таке карта і як із нею взаємодіяти.
"У цьому сенсі Google Maps віртуально змінює справжнє місто", – зазначає він.
Також художник вважає, що й інші застосунки, серед яких Tinder і Airbnb, суттєво впливають на життя людей.
"Усі ці програми функціонують разом із Google Maps і створюють нові форми віртуального капіталізму. Без цих карт не було б каршерингів, Uber або систем прокату велосипедів. Віртуальні карти, що імітують реальність, визначають, як ми сприймаємо фізичний простір і як ми будемо діяти", – зазначив він.
Google Maps – це набір застосунків, створених на основі безкоштовного картографічного сервісу й технології, які надає компанія Google. Сервіс – це карта та супутникові знімки планети Земля.