"Продам гараж на Соломі". Українці потролили трансляцію Reuters із Майдану і російське посольство. Відео

Reuters потролила компанія Dronarium
Скріншот: Reuters / Twitter
16 лютого трансляцію Reuters, яку агентство вело з Майдану Незалежності в очікуванні вторгнення Росії, потролили. О 12.49 у кадрі з'явився дрон з оголошенням "Продам гараж на Соломі" та номер телефону 044 244 09 63.

У такий спосіб компанія Dronarium, яка займається аерофотозйомкою за допомогою дронів, передала "привіт" агентству, наголошено у Facebook Dronarium.

У YouTube стрім Reuters із Майдану зараз недоступний.

Скріншот: Reuters / YouTube

Однак він є у Twitter агентства. Подивитися на дрон можна на останніх семи хвилинах трансляції.

Також запис тролінгу оприлюднив у Facebook відеоредактор "Української правди" Ельдар Сарахман.

Журнал Bird In Flight звернув увагу на номер телефону, який залишили для зв'язку автори "оголошення" – це один із контактних номерів посольства РФ у Києві.

Розташоване посольство в Солом'янському районі Києва.

"Учора Reuters запустив онлайн-трансляцію з київського Майдану, а сьогодні дрон з оголошенням рекламує в ефірі гараж. Тільки замість номера власника телефон російського посольства", – іронізують автори поста.

Контекст:

Стрім Reuters має назву "Вигляд на площу Майдан у Києві на тлі російсько-української кризи". Приблизно о другій ночі 16 лютого за київським часом його дивилося 8,3 тис. людей, на ранок кількість глядачів зменшилася, загалом його переглянуло понад 600 тис. осіб.

Українці розкритикували агентство, а співробітник Reuters в Україні Сергій Каразій заявив, що не йдеться про "підготовку до бомбардувань столиці" просто з огляду на те, що Україна зараз стала головною темою світових новин, агентство хоче показати своїм читачам і глядачам, "як ця Україна виглядає". З його слів, трансляцію запустили п'ять днів тому.

Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.

Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.

У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

ЦРУ США вважає, що Росія може напасти на Україну 16 лютого. Про це 11 лютого повідомляв, посилаючись на джерела, німецький журнал Der Spiegel.

Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти в наступ, 14 лютого він повторив це.

Президент України Володимир Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.

15 лютого міноборони РФ повідомило про часткове повернення військовослужбовців, які перебували біля кордонів України, до місць постійної дислокації. У НАТО зазначили, що поки що не бачать реальних ознак деескалації та скорочення кількості російських військ.