Бомби в конвертах. Що відомо про розсилання вибухових пристроїв американським політикам G

Поліція і вибухотехніки біля офісу CNN у Нью-Йорку, де було виявлено бомбу
Фото: ЕРА

Федеральне бюро розслідувань США з'ясовує, хто стоїть за відправленням посилок із саморобними бомбами, які було адресовано відомим американським політичним і громадським діячам, зокрема колишньому президенту Бараку Обамі. "ГОРДОН" підсумував доступну наразі інформацію про "поштовий тероризм" у США.

Хронологія подій

Перше повідомлення про бомбу, замасковану під бандероль, надійшло 22 жовтня. Службовець маєтку мільярдера, фінансиста і філантропа Джорджа Сороса у Бедфорді (передмістя Нью-Йорка) випадково знайшов на вулиці підозрілий згорток. У ньому виявився вибуховий пристрій.

24 жовтня надійшли повідомлення ще про п'ять бомб, які в ідентичних конвертах розсилали по Штатах.

  • Небезпечний предмет у посилці, надісланій на домашню адресу екс-президента Білла Клінтона та його дружини, екс-держсекретаря Гілларі Клінтон, виявив співробітник спецслужб.
  • Персонал Секретної служби США перехопив пакет із вибухівкою, який надійшов за вашингтонською адресою колишнього президента Барака Обами.
  • Співробітників та відвідувачів бізнес-центру Time Warner у Нью-Йорку, де розташований офіс телеканала CNN, було евакуйовано після повідомлення про підозрілий пакет. Поліція підтвердила наявність ще одного вибухового пристрою. Його одержувачем було вказано колишнього директора Центрального розвідувального управління Джона Бреннана, запрошеного в ефір CNN.
  • Вибухотехніків із Капітолію разом із кінологами було викликано в поштове відділення в селищі Кепітол-Гайтс (штат Меріленд), де сортують пошту Палати представників Конгресу США. У посилці на ім'я члена Конгресу від Демократичної партії Максін Вотерс була аналогічна бомба.
  • Ще одним одержувачем смертельного конверта мав стати колишній генеральний прокурор США Ерік Голдер. Однак його адресу було вказано невірно, і поштова служба повернула посилку за адресою відправника.

Офіційної інформації про посилки Соросу, Голдеру та Вотерс поки немає.

За даними NBC News і CNN, у всіх випадках як зворотну адресу було вказано офісний центр у Санрайзі, штат Флорида, де розташований робочий кабінет члена Палати представників від Демократичної партії Деббі Вассерман-Шульц.

Що було в посилках

Як стверджують джерела ЗМІ, наближені до слідства, усі вибухові пристрої було скомпоновано практично однаково.

Співрозмовник The New York Times, який проаналізував фотографію вибухівки, описав її так: пристрій складається з трубки завдовжки не більше ніж шість дюймів (15,24 см), обмотаної ізолентою. Із двох кінців трубки стирчать дроти, збоку прикріплено пристрій, схожий на таймер.

CNN опублікував у Twitter фото пристрою, надісланого у нью-йоркський офіс телеканала.

Колишній агент ФБР, експерт із вибухівки Джим Максвелл в ефірі CNN назвав бомбу "примітивною, але від цього не менш небезпечною і здатною завдати великої шкоди", аж до загибелі потенційної жертви.

Реакція адресатів

З усіх, кому було надіслано небезпечні посилки, коментарі поки дали тільки Білл і Гілларі Клінтон.

Екс-президент написав у Twitter слова подяки Секретній службі.

Його дружина висловила агентам вдячність під час виступу у Флориді. Вона підкреслила, що вибуховий пристрій було перехоплено задовго до того, як він міг потрапити в їхній будинок.

Телеканал ABC звернув увагу на те, що серед одержувачів посилок – видатні діячі Демократичної партії. Цю політсилу представляли екс-президенти Обама та Клінтон. Гілларі Клінтон боролася за перемогу на виборах 2016 року з республіканцем Дональдом Трампом. Вотерс – публічний політик із Каліфорнії, критик нинішнього глави Білого дому. Голдер відомий як борець проти расизму, він був юридичним радником Обами. Вассерман-Шульц – одна з найяскравіших представників Демократичної партії на півдні США.

Бреннан є безпартійним. Після відставки з посади директора ЦРУ різко критикував зовнішню політику Трампа. Телеканал CNN часто надає ефір опонентам президента, за що удостоївся невтішних епітетів у президентському Twitter.

Реакція влади

Федеральне бюро розслідувань та інші компетентні органи ведуть слідство у зв'язку з розсиланням пакетів із бомбами, заявив журналістам президент США Дональд Трамп.

"У ці часи ми повинні об'єднатися і спрямувати одне дуже чітке, сильне, безпомилкове послання, що будь-якому політичному насильству або його загрозам немає місця у США", – сказав глава держави.

Видання The Hill зазначило, що Трамп не назвав прізвищ одержувачів посилок із бомбами, а також не згадав слова "тероризм".

Про "акт терору" під час брифінгу біля офісу CNN говорив мер Нью-Йорка Білл де Блазіо.

"Є люди, які хочуть завдати нам болю через акти насильства. Однозначно, ми гарантуємо, що вони зазнають невдачі", – підкреслив він.

Із засудженням "поштового тероризму" виступив лідер республіканської більшості в Палаті представників Пол Раян, а також інші представники чинної влади.