Генерал Гаращук: Лукашенко – як на розпеченій сковорідці. Він буде другим після Путіна теліпатися на шибениці
Колишній заступник начальника управління розвідки Міністерства оборони та експредставник місії України при НАТО генерал Петро Гаращук в інтерв'ю Олексієві Гомону, яке вийшло на YouTube каналі "В гостях у Гордона", розповів про військову допомогу країн НАТО, перспективи звільнення окупованих територій, загрозу з боку Білорусі, роль білоруського диктатора Олександра Лукашенка в агресії РФ проти України та кримінальну відповідальність вищого російського керівництва. Видання "ГОРДОН" публікує головне з інтерв'ю.
Про вибухи в РФ
Україна у стані війни. Чому ми не маємо права завдавати ударів по військових об'єктах на території країни-агресора? Ми дозволяємо їм піднімати у повітря стратегічні бомбардувальники, щоб завдавати ударів. А ми не маємо права? Мені це важко зрозуміти.
Політична воля, завдання має бути поставлене. У нас є сили спецоперацій. Із партнерами домовитися, які засоби ураження, по яких військових об'єктах (не по цивільних поки що) і центрах військового управління країни-агресора має бути завдано ударів – по військових складах, по комунікаціях (наприклад, як Кримський міст). Якщо нам бракує сил, то є західні партнери. Давно такі спецоперації мали провести по об'єктах на території Росії та Білорусі. Як ми дозволяємо завдавати ударів по своїй території? Треба попереджати, завдавати ударів – це буде правильно, гідно нашої держави.
Про загрозу вторгнення з Білорусі
Білорусь надала свою територію для розміщення військ агресора, звідти періодично піднімаються літаки МіГ-31 і "Кинжалами". Не дай боже керівництво Білорусі ухвалить рішення про наступ на Україну з військами РФ. Це буде катастрофа для Білорусі та білоруського народу. [Олександр] Лукашенко – як на розпеченій сковорідці. Він буде другим після [президента РФ Володимира] Путіна теліпатися на шибениці.
За всіма міжнародними законами країна, яка надає свою територію для збройної агресії, є країною-агресором. Але вони ще не скерували своїх солдатів, бригади боєздатні. Я не все можу говорити, але впевнений, що у нас є угруповання, здатне знищити підрозділи, які нападатимуть із боку Білорусі.
Про відповідальність Росії
Суд над воєнними злочинцями Росії є абсолютно реальним. Але, окрім розмов, мають бути дії. Потрібно вже робити цей міжнародний суд, прізвища суддів мають уже бути на всіх сайтах, і до Путіна теж має бути доведено, що конкретні судді будуть судити головних воєнних злочинців. Але головне – треба викинути Росію з Ради Безпеки ООН.
Я нещодавно проїжджав Бучу, Ірпінь та інші міста Київської області. Я хотів би там на площах побачити вже збудовані шибениці для головних воєнних злочинців РФ. І мають бути там шибениці для президентів.
Окрім російського президента, там має бути й шибениця для деяких українських президентів. Як вісім стратегічних бомбардувальників Ту-160 і три Ту-195 плюс 581 ракета, якими зараз завдають ударів по українських містах і селах, по українській інфраструктурі, було передано РФ? Ми говоримо, що українські міністри були з російськими паспортами. От де зараз міністр оборони Дмитро Саламатін (2012 року), Павло Лебедєв (у 2012–2014 роках). Вони переховуються у межах країни-агресора. Звісно, у них були паспорти. Це, на жаль, Служби безпеки України великі прорахунки.
Про ракетні удари по інфраструктурі України
Удари по Україні – це конвульсії російського політичного клану. Там усередині Росії відбуваються свої процеси.
Путін не захоче брати провину на себе – не царська це справа. Винними він назве генералів. Хоча коли засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин і глава Чечні Рамзан Кадиров закликали зірвати погони з [начальника Генштабу РФ Валерія] Герасимова та [ міністра оборони РФ Сергія ] Шойгу і як солдатів скерувати їх на фронт, Путін зрозумів, що переборщив, розв'язавши язик Кадирову. І ми бачили, як він нагородив Шойгу та Герасимова.
Генерали на чолі з Шойгу не хотіли б узяти на себе відповідальність за цю агресію на сусідню державу. Вони хочуть бути на плаву. Але не вийде. Усіх треба притягнути до відповіді.
Про допомогу країн Заходу Україні
Країни НАТО нарощуватимуть допомогу Україні. Засобів протиповітряної оборони у них дуже багато.
Нам треба чітко зараз розрізняти: війна з нашого боку справедлива, наші солдати мужньо захищають свою землю, а з боку РФ – це загарбницька війна. Солдат РФ абсолютно не мотивований, тому зараз вони на всіх напрямках переходять до стратегічної оборони. Вони не взяли Києва, завдали сильних руйнувань українським прифронтовим містам, але це не зламало спротиву наших громадян. Українці витримають цю війну, і перемога обов'язково буде за нами.
У нас є найближче завдання – це вихід на кордони до 24 лютого 2022 року, а наступна (політична та економічна) – повне звільнення України від цієї нечисті. Це звільнення Донецької та Луганської областей і Криму. У Кремлі вже про це думають і готують шляхи відходу для головного воєнного злочинця. Але за нами мають бути також дії.
НАТО дає оборонну зброю, щоб захищати нашу країну. Чому? Роззброїло Україну не лише наше бездарне керівництво, яке здало третій у світі ядерний потенціал, призначений для захисту держави, а згодом і віддали Росії танки, літаки, ракети й нічого абсолютно не зробили для оборони держави. На жаль, Захід теж причетний до роззброєння України – Будапештський меморандум.