"Хай жопу, бл...дь, поверне!" Сім коронних бійок та сутичок за участю чинних народних депутатів України
"Не поводься як бидло зелене". Бійка Барни і Соломчука
13 травня 2021 року у прямому ефірі ток-шоу "Політика без правил" на телеканалі "ПравдаТУТ" побилися колишній народний депутат України Олег Барна і чинний парламентарій із фракції "Слуга народу" Дмитро Соломчук. Бійка сталася під час обговорення земельної реформи в Україні.
"Євросоюз нам нав'язав ринок землі. І ми проголосували. Цю землю у Прибалтиці викупили німці і шведи. І тепер їхній фермер летить..." – почав говорити Барна, але його перебивав Соломчук, наполягаючи, що "у латвійців зовсім інший закон був, у прибалтів зовсім інший закон був". Барна йому відповів: "Не поводься як бидло зелене".
Пізніше політики обмінялися ще кількома репліками. Барна підійшов до Соломчука, який сидів поруч, і завдав йому кількох ударів в обличчя. Почалася бійка, Соломчук відбивався від Барни ногами. Ведучий спробував розняти забіяк, те саме намагалися зробити гості і технічні працівники студії.
Коли бійка закінчилася, ведуча попросила одного з гостей помінятися місцями з Барною. До студії запросили гримерів, але Соломчук відмовився від подальшої участі у програмі і вийшов із кадру. З огляду на відео, на обличчі у представника "Слуги народу" залишився великий синець під оком.
Пізніше Барна і Соломчук написали заяви в поліцію один на одного. За словами спікерки Печерського райвідділу поліції Києва Оксани Тищенко, на місце інциденту виїжджала слідчо-оперативна група поліції й узяла в учасників пояснення, але провадження не відкривала. Інформацію про інцидент, за її словами, поліція передала до Державного бюро розслідувань.
Видання "Страна" з посиланням на власні джерела писало, що поліція зареєструвала два кримінальні провадження з попередньою кваліфікацією за ст. 125 Кримінального кодексу України (спричинення легких тілесних ушкоджень).
"Хай жопу, бл...дь, поверне!" Сутичка нардепів "Слуги народу" і "Євросолідарності"
30 березня 2021 року в сесійній залі парламенту зійшлися нардепи від "Європейської солідарності" і "Слуги народу". Під час виступу Петра Порошенка до трибуни вийшов парламентарій від "Слуги народу" Сергій Швець та показав експрезиденту аркуш паперу з написом "Тисну руку, обіймаю". Так він пригадав опубліковані влітку минулого року аудіозаписи, де нібито Порошенко розмовляв із президентом Росії Володимиром Путіним.
"Краще тиснути руки, ніж зазирати в очі Путіну в пошуках миру. Його там немає. У нас винен Путін, а не українські військові", – відреагував Порошенко.
Пізніше на трибуну піднялася нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко і присвятила свій виступ акції 20 березня під Офісом президента, коли мітингувальники вимагали від влади звільнити із СІЗО одеського активіста Сергія Стерненка. У залі почалися шум і безлад.
Швець повернувся до трибуни спиною, а нардеп від "Євросолідарності" Михайло Бондар його розвернув. Депутат від "Слуги народу" Юрій Камельчук намагався втрутитися в ситуацію, але у відповідь Бондар штовхнув Камельчука. Той сказав: "Я тебе зараз хлопну..." Бондар відповів: "Це я тебе зараз хлопну! Ще раз хлопнеш – і я тебе хлопну, сука, борода осиплеться!" На запитання Бондарю: "Навіщо було чіпати [Швеця] руками?" – той відповідає: "Хай жопу, бл...дь, поверне! Нащо він жопою повернувся? Жінка виступає! Нащо він це робить? Я зробив нормально зауваження".
Депутати зібралися у проході між рядами і почали штовхатися. Через це спікер Ради Дмитро Разумков зупинив виступ Геращенко і закликав депутатів заспокоїтися.
Порошенко звинуватив Швеця, що він прийшов у Раду в нетверезому стані. "І приберіть цю випившу, п'яну морду! Зробіть йому алкогольне тестування. П'яна морда приходить у парламент! Вийди із залу!" – вигукнув Порошенко. Він також назвав Швеця "алкоголіком" і, як чутно на відео, опублікованому журналістом Андрієм Павловським, "п'яною мраззю". "Він же вас дискредитує, подивіться, яким він прийшов: мразь п'яна", – сказав експрезидент.
Швець спростував звинувачення в алкогольному сп'янінні, а пізніше заявив, що його почали "цькувати" за критику виступу Порошенка.
"Завтра ця скажена собака буде кидатися ще на когось". Бійка Лероса і Юрченка
5 листопада 2020 року позафракційний нардеп Олександр Юрченко, якого НАБУ підозрює в отриманні хабаря, написав у Facebook, що у Верховній Раді на нього напав інший позафракційний нардеп – Гео Лерос. Раніше обидва парламентарії входили до фракції "Слуга народу", але їх виключили з неї.
"Приблизно об 11.30 на мене напав брехло та провокатор Гео Лерос. Ось так виглядає тиск на народних депутатів у 2020 році. Бійки, провокації, погрози... Вони намагаються вже усунути мене не тільки політично, але й фізично. Завтра ця скажена собака буде кидатися ще на когось", – написав Юрченко.
Цього самого дня з різницею в годину опублікував свій пост і Лерос. Він повідомив, що Юрченко накинувся на нього "з кулаками та ксенофобськими висловами".
"Коли злочинців не саджають у в'язницю, а відпускають голосувати у Верховну Раду за інтереси Офісу президента, ми отримуємо бандитську державу. Учора з хабарника Юрченка, як із собаки, зняли браслет, сьогодні ця скажена потвора кинулася на мене з кулаками та ксенофобськими висловами. Я не буду повторювати сказані ним слова, бо це неприємно для психіки будь-якої адекватної людини", – підкреслив Лерос.
На відео, яке Лерос опублікував трохи пізніше, Юрченко каже, що Лерос напав на нього ззаду і бив ногами по голові. "Хтось відпрацьовує новий "шматочок пирога", – прокоментував Лерос свій пост.
Того самого дня пізно ввечері Юрченко повідомив, що написав на Лероса заяву в Офіс генпрокурора "щодо нанесення тілесних ушкоджень Курехяном Геворгом Багратовичем, більш відомим під псевдонімом Део Ланос або Гео Лерос".
21 вересня 2020 року Вищий антикорупційний суд України заарештував Юрченка до 9 листопада з можливістю вийти під заставу в розмірі 3 млн грн. За даними Національного антикорупційного бюро, нардеп "у завуальованій формі" попросив передати йому через посередника $13 тис. за внесення пропозицій до законопроєкту, який стосувався сфери побутових відходів, і надалі – $200 тис. для підкупу народних депутатів – членів профільного комітету Ради.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрченку 17 вересня. Цього самого дня Юрченку вручили підозру, виключили із фракції "Слуга народу", а також допитали в НАБУ і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
У суді Юрченко заперечував обвинувачення у хабарництві і називав себе борцем за справедливість. 25 вересня за Юрченка внесли заставу і він вийшов із СІЗО. Тоді на нього наділи електронний браслет. 4 листопада з нардепа браслет зняли.
4 березня 2021 року стало відомо, що НАБУ завершило справу стосовно Юрченка, яку вело із серпня 2020-го. Нардепу і його посереднику відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Далі має розпочатися судовий розгляд.
"За клоуна ви щас п...зди дістанете". Сварка Кучеренка і Ткаченка
6 лютого 2020 року в залі Верховної Ради сталася бійка через спробу нардепів блокувати засідання, де мали розглянути законопроєкт про ринок землі.
Під час штовханини біля трибуни народний депутат від "Батьківщини" Олексій Кучеренко звернувся до першого віцеспікера Руслана Стефанчука із проханням втихомирити нардепа від "Слуги народу" Артема Дмитрука, який не давав пройти до президії Сергієві Власенку.
До Кучеренка підійшов нардеп від "Слуги народу" Максим Ткаченко. "Ваш час вийшов, ідіть відпочивати, їдьте в санаторій, їдьте у Трускавець, відпочивайте", – заявив він Кучеренку.
У відповідь той назвав "слуг" малолітніми клоунами. "Щас за клоуна, бл...дь... За клоуна ви щас п...зди дістанете", – заявив Ткаченко. "Я хочу на це подивитися", – парирував Кучеренко. Після цього колеги відвели нардепа із фракції "Слуги народу" вбік.
Відео: Актуальная Правда / YouTube
"Такого махача Верховна Рада давно не бачила!" Бійка Богданця зі "Свободою"
11 грудня 2019 року після засідання парламентського аграрного комітету, на якому розглядали законопроєкт №2178-10 про відкриття ринку сільськогосподарської землі, сталася бійка між нардепом із фракції "Слуга народу" Андрієм Богданцем та активістами Всеукраїнського об'єднання "Свобода".
У конфлікті брали участь нардепи VII скликання від "Свободи" Едуард Леонов та Ігор Мірошниченко. Депутатка від "Слуги народу" Ірина Верещук розповіла, що в такий спосіб активісти намагалися домогтися зняття з розгляду законопроєкту про ринок землі. Засідання комітету перенесли на наступний день.
"Не в політичний спосіб висловлювався у спільному чаті". Бійка Лероса і Бужанського
5 грудня 2019 року в сесійній залі Верховної Ради побилися двоє нардепів від "Слуги народу" – Максим Бужанський і Гео Лерос (майже рік по тому Лероса виключили із фракції і він став позафракційним депутатом).
Інцидент, за словами їхньої колеги Ірини Верещук, стався через переписку у спільному чаті фракції. Лерос "не в політичний спосіб" висловився на адресу Верещук, Бужанський став вимагати вибачень.
"У нас дійсно був мініконфлікт із Гео Леросом, який, як я вважаю, не в політичний спосіб висловлювався щодо мене у спільному чаті. Я зробила йому зауваження і попросила, щоб він сьогодні прийшов і вибачився. Він не відреагував. Я у себе, де я сиджу, розповіла про це, і така ситуація трапилася... Ті, хто це почув, пішли до нього. І він усе-таки попросив вибачення і більше нікого не обзивав. От і все", – сказала Верещук.
Відео: Анастасія Рокитна / YouTube
Пізніше Лерос підтвердив факт бійки, але не причини, через які вона виникла. Коли переписку з чату фракції "Слуга народу" оприлюднили, стало зрозуміло, що конфлікт виник через те, що Верещук ходить на ефіри телеканалів, пов'язаних зі ще одним нардепом, співголовою проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком.
Лерос дорікнув колезі, нагадавши про колегіальне рішення в ефіри цих телеканалів не ходити.
У лютому 2021 року, після засідання Ради національної безпеки і оборони, телеканали, пов'язані з Медведчуком, – "112 Україна", ZIK і NewsOne – потрапили під санкції, їхнє мовлення було припинено.
"Я ж молодий політик, це вони там уже дупи повід'їдали". Бійка Тищенка і Скорика
30 жовтня 2019 року, за два місяці після приведення до присяги новообраних депутатів, у Верховній Раді нового скликання сталася перша бійка.
Після голосування за проєкт постанови про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі спалахнув конфлікт між Миколою Скориком ("Опозиційна платформа – За життя") і Миколою Тищенком ("Слуга народу").
Перший заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук заявив, що якщо нардепи не займуть свої місця, він закриє засідання.
Відео: NTA TV channel / YouTube
У коментарі "Радіо Свобода" Скорик запевняв, що просто хотів пройти залою, а Тищенко йому не давав цього зробити.
"Не знаю, чому пан Тищенко вирішив, що можна не пускати колегу пройти через загальний прохід. [...] Я вже не пам'ятаю, щось ми один одному казали. Ну ґудзик відірвали. Так, дійсно, немає ґудзика", – сказав Скорик.
"Я вообще взагалі навіть не знаю, хто такий цей Микола. Я ж молодий політик, це вони там вже дупи повід'їдали. Я до замголови фракції підійшов подивитися, що там за купа людей. З'ясувалося, що безкоштовні квитки роздають на "Квартал 95". Ну, хтось роздає. Я навіть не встиг з'ясувати, хтось мене штовхнув у спину", – заявив Тищенко.
За словами представника "Слуги народу", він обернувся, а позаду нього "стояла "якась людина з червоним обличчям і кудись бігла".
"Може, він до туалета біжав. Може, він поїсти хотів під час засідання. З'ясувалося, що так само – за квитками. Ґудзик? Так і в мене ґудзика не стало. Я не буду показувати. Навіщо мені показувати, що його не стало, я ж не ябеда-корябеда", – резюмував Тищенко.
Відео: Радіо Свобода Україна / YouTube