Уроки стрілянини, виїзд чоловіків за кордон і підвищення цін на молоко: чого чекати українцям у вересні
Для школярів – три формати навчання
"Навчальний рік має розпочатися з 1 вересня в очному режимі там, де це можливо, водночас споруди цивільного захисту закладів освіти мають бути приведені в готовність до використання за призначенням", – ще в липні заявив на селекторній нараді прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Ближче до вересня Міністерство освіти запропонувало українцям три варіанти навчання для дітей: онлайн, офлайн (відвідування шкіл) та змішаний формат.
Змішане навчання – це коли частина занять відбувається дистанційно, а частина – у навчальних закладах.
В ефірі національного онлайн-марафону глава Міністерства освіти та науки Сергій Шкарлет заявив, що до проведення змішаного та офлайн-навчання готові 48% українських шкіл.
За словами Шкарлета, батьки зможуть самостійно обрати, який варіант найкраще підходить їхнім дітям.
У школах Польщі на дітей з України, як і всіх інших учнів, із 1 вересня в новому навчальному році також чекають деякі зміни. Програму предмету "Освіта для безпеки" розширили, і тепер школярів навчатимуть стрілянини, збирання та розбирання зброї, використання пневматики, повідомляє Ukrayina.pl.
За кордон поїдуть чоловіки. Але не всі
Із 1 вересня українські підприємці можуть отримати можливість виїжджати матимуть змогу виїжджати в короткострокові (не більше ніж на сім днів) відрядження за кордон.
Міністерство економіки та Міністерство цифрової трансформації розробили експериментальний проєкт "єВідрядження".
У відрядження за кордон зможе виїхати не більше ніж 10% загальної кількості працівників, але не більше ніж 10 осіб.
Попередньо підприємець чи підприємство вноситимуть 200 тис. грн застави на власний ескроу-рахунок в "Ощадбанку". Ці гроші їй повернуть після того, як людина, яка була у відрядженні, повернеться до України.
У разі порушення умов відрядження заставу перекажуть на потреби Міністерства оборони, а підприємство не зможе більше ніколи оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, уже чинні буде скасовано.
Механізм "єВідрядження" цифровізовано – учасники подаватимуть заявки та отримуватимуть дозволи через портал "Дія".
Дозвіл запрацює, як тільки документ підпише прем'єр. Щоправда, поки що він цього не зробив.
Нові перепустки для комендантської години в Києві
Із 1 вересня в Києві замінять перепустки для пересування під час комендантської години. Про це у своєму Telegram-каналі повідомила Київська міська військова адміністрація.
Рішення спричинило часте підроблення перепусток і порушенням порядку пересування під час дії комендантської години, тому нові перепустки матимуть складнішу систему захисту.
"Ми створили систему, щоб перепустками на транспортні засоби користувалися лише особи, які відносяться до підрозділів сектору безпеки та оборони України, критичної інфраструктури міста та органів державної влади", – заявив комендант Києва, генерал-майор Віктор Плахтій.
Жителям та гостям столиці чиновник порадив дотримуватися правил комендантської години та режиму світломаскування, які поширюють у засобах масової інформації.
Зміниться робота обмінників
Із 1 вересня обмінники працюватимуть по-новому: до 31 серпня пункти обміну валют мають обладнати приміщення системами технологічного відеоконтролю. Про це повідомила пресслужба НБУ.
Вимоги стосуються приміщень усіх небанківських фінансових установ та операторів поштового зв'язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями.
Для українських біженців – нові правила в Німеччині
Із першого дня осені розпочнеться облік часу перебування в Німеччині громадян України. Також враховуватимуть усі дні перебування українців, починаючи з 24 лютого. Якщо українці там більше ніж 90 днів, то їм треба подати на тимчасовий захист. У разі невиконання цієї вимоги біженцям потрібно буде протягом 90 днів покинути Німеччину.
Таке рішення оприлюднила Федеральна рада Німеччини. Таке саме правило діятиме для українців, які прибудуть до країни після 1 вересня 2022 року.
Може подорожчати молоко
У другій половині серпня ціни на молоко-сировину зросли в середньому на 10 коп. за кілограм. Проте вже у вересні під впливом активного експорту в Україні може розпочатися стійке подорожчання молока-сировини. Про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока.
"Середня ціна на молоко екстраґатунку за два тижні зросла на 7 коп. – до позначки в 10,73 грн/кг без урахування ПДВ. Ціна на молоко вищого ґатунку зросла відразу на 16 коп. – 10,08 грн/кг, а перший ґатунок додав 10 коп. – 10,18 грн/кг", – ідеться в повідомленні.
Як наголошують в асоціації, основним цінотвірним чинником у сегменті залишається експорт. Через дешеву сировину українська молочна продукція досить конкурентна на світовому ринку. І не відкидають, що взимку на неї буде ще більший попит, враховуючи скорочення виробництва молока в ЄС та високу його ціну. Отже, учасники українського ринку прогнозують, що вже у вересні може розпочатися стійкіше, а не точкове підвищення цінової пропозиції на молоко-сировину.