Квасневський: Немає жодного політика, готового піти на угоду з Путіним щодо України
Ведучий токшоу Дмитро Гордон нагадав, що 2008 року ходили розмови про те, що Путін запропонував тодішньому прем'єр-міністру Польщі Дональду Туску розділити сфери впливу на Україну. На що експрезидент відповів, що досі не знає, чи справді була така розмова.
"Мені здається, що це не може бути правдою. У Польщі є сильний розкол між політиками, народом. Але щодо України, то більшість поляків чудово розуміє, що треба зміцнювати суверенну Україну та допомагати їй. Я впевнений, що немає жодного політика, який був би готовий піти на таку угоду з Путіним. Це неможливо", – наголосив Квасневський.
Контекст:
На тлі накопичення Росією військ біля кордону з Україною низка країн оголосила про передання Україні оборонного озброєння та боєприпасів. Це США, Великобританія, країни Балтії, Чехія та інші держави.
Про відмову від постачання Україні оборонної зброї заявила на початку 2022 року глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу (лише протягом перших п'яти років сума допомоги становила понад €1,4 млрд), допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Проте весь цей час Берлін відмовлявся від надання зброї і 2021 року блокував постачання зброї Україні через НАТО. Після зміни уряду позиція Німеччини щодо постачання Україні оборонної зброї не змінилася.
Позицію Берліна критикували у Польщі – Моравецький заявив, що уряд ФРН "робить так величезну помилку". Він також сказав, що Польща надасть Україні "адекватну загрозі підтримку".
Кулеба називав Польщу серед країн, які виділили додаткову оборонну підтримку Україні. За словами глави МЗС, "кожен партнер може допомогти Україні по-своєму".