Разумков: Ми на дороги витратили вп'ятеро більше, ніж на армію G

Разумков: Завжди в тебе має бути розуміння, що сьогодні є важливішим за твій піар
Фото: Олександр Кисельов / Gordonua.com

В Україні торік на будівництво доріг витратили вп'ятеро більше коштів, ніж на Збройні сили. Про це 17 лютого в ефірі YouTube-шоу "ГОРДОН" на каналі "Дмитрий Гордон" заявив голова міжфракційного об'єднання "Розумна політика", колишній голова Верховної Ради України, народний депутат Дмитро Разумков.

За його словами, одна з головних внутрішніх загроз для України пов'язана з економічною безпекою країни.

"Ми всі з вами хочемо бачити сильну, обороноздатну українську армію. Забезпечену, з гарними зарплатами, з гарною амуніцією, готову відбити будь-який удар. Для цього треба мати ресурси. Я не хочу критикувати дороги, але протягом минулого року ми витратили на них уп'ятеро більше, ніж на армію. Так не може бути у країні, де восьмий рік триває війна. Дороги важливі, але армія сьогодні важливіша. Завжди треба розставляти пріоритети. Завжди в тебе має бути розуміння, що сьогодні є важливішим за твій піар", – підкреслив Разумков.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

В Україні 2 березня 2020 року стартував проєкт "Велике будівництво". Це спільна програма президента України Володимира Зеленського та уряду, реалізацію якої передбачено бюджетним коштом.

За даними "Української правди", найбільші підрядники "Великого будівництва" за неповні два роки отримали з бюджету за ремонт доріг 116 млрд грн.

У проєкті держбюджету на 2022 рік передбачено 124,1 млрд грн на дорожнє будівництво. Планують, що в цю суму ввійдуть 40 млрд грн запозичень під державні гарантії, 5,5 млрд коштів від міжнародних організацій та інших держав, а також 78,6 млрд грн із коштів Дорожнього фонду. Потенційний додатковий ресурс від урядів інших держав і міжнародних фінансових організацій становить 43 млрд грн.

У Міноборони зазначали, що у проєкті держбюджету на 2022 рік передбачено рекордну суму на фінансування сектору безпеки та оборони України – 5,95% від ВВП, цей показник у 2021 році становив 5,92%, а у 2020-му – 5,45%.