Сакварелідзе: 200 Javelin – це не те, що сьогодні потрібно Україні G

Сакварелідзе: Якщо ми не відбудемося як Південна Корея у регіоні, то, гадаю, у нас не буде майбутнього
Фото: Ян Доброносов / Gordonua.com
Україна має докладати зусиль для збільшення допомоги та фінансових вливань із боку Заходу. Про це 3 лютого в ефірі суспільно-політичного токшоу "ГОРДОН" на YouTube-каналі "Дмитрий Гордон" сказав заступник генерального прокурора України (20152016) Давид Сакварелідзе.

Він переконаний, що Україна має отримувати вагомішу допомогу від західних союзників, зокрема серйозні вливання в економіку.

"Сьогодні Україна на підвищених ставках. Усі підвищують ставки, крім нас, на жаль. Я постійно повторюю і повторюватиму, що Україна не коштує дешево, зокрема для західного світу. Дякую, що підтримуєте, але 200 Javelin – це не те, що сьогодні потрібно Україні. Я думаю, Зеленському замість сперечатися з Байденом – а може, й правильно посперечався, якщо той вимагав виконання Мінських угод, – краще говорити про "план Маршалла" (програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни. "ГОРДОН"). Новий "план Маршалла" для України. Тому що ця істерія все одно не закінчиться, економіка страждатиме від цього",  сказав Сакварелідзе.

Він також нагадав, що свого часу Сполучені Штати надали фінансову допомогу Єгипту, який у 2011 році здійснив перехід до демократії.

"Скільки, думаєте, Єгипет отримав фінансової та військової допомоги від США? $50 млрд у військову індустрію і $30 млрд в економіку. Я думаю, що сьогодні акції України набагато вищі, ніж Єгипту. Тому нам у цій ситуації треба підвищувати ставки і думати як бізнесмени, а не лише як політики",  наголосив колишній заступник генпрокурора України.

За його словами, Україна має лобіювати свої інтереси на Заході, щоб успішно протистояти кризам.

"Над цим треба працювати із зацікавленими групами, з "мозковими танками". Треба заносити це питання до політичного дискурсу США, заходити на телеканали, відправляти туди людей, які розуміються на контекстах, і лобіювати. Тому що якщо ми не відбудемося як Південна Корея у регіоні, то, думаю, у нас не буде майбутнього. Ми будемо постійно із цими грішми йти від однієї кризи до іншої. Кризи не зупинятимуться, поки буде Путін. Нас душитимуть, і ми від цього отримаємо мізер",  резюмував Сакварелідзе.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

Із 2014 року до грудня 2020 року США надали Україні допомогу більш ніж на $4,1 млрд.

На початку березня 2021 року міноборони США схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на $125 млн, він містить надання українським військовим обладнання і консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю. У червні міністерство оборони США затвердило другу частину допомоги Україні у сфері безпеки на суму $150 млн.

На початку вересня 2021 року в межах робочого візиту президента Володимира Зеленського до Вашингтона уряди країн підписали угоду про стратегічні засади оборонного партнерства між міністерствами оборони України та США. Угода, зокрема, передбачала надання Україні додаткових $60 млн.

Згідно з документом, пакет містив бронебійні системи Javelin та інше оборонне летальне і нелетальне обладнання, яке дасть змогу Україні ефективніше захищати себе від російської агресії. Перша партія у межах додаткової допомоги прибула до України 10 жовтня, друга – 18 жовтня, третя – 22 жовтня, у ній була серед іншого партія Javelin із боєприпасами. Остання партія із цього пакету допомоги надійшла до країни 10 грудня.

27 грудня стало відомо, що президент США Джо Байден підписав оборонний бюджет США на 2022 рік, у якому передбачено $300 млн військової допомоги Україні.

3 лютого в Україну прибув сьомий літак із військовою допомогою від уряду США із 85 тоннами боєприпасів для гранатометів.