"Стрілятимемо з кожного вікна". Аваков розповів, що зроблять харків'яни, якщо у місто вторгнеться Росія

Аваков: Харків не хоче перетворитися на столицю терористів
Фото: Олександр Кисельов / Gordonua.com

Частина жителів Харкова готова до радикальних дій, якщо в їхнє місто вторгнеться російська армія. Про це 17 лютого в ефірі YouTube-шоу "ГОРДОН" на каналі "Дмитрий Гордон" заявив ексміністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Я кілька днів провів у Харкові, провів багато зустрічей, багатьох людей побачив. Вітати [російські війська] ніхто не буде. Харків не хоче перетворитися на столицю терористів, окупантів та незрозумілих людей. Як це зробили з нашим улюбленим Донецьком", – сказав Аваков.

За його словами, Харків засвоїв урок 2014 року.

Водночас ексміністр зазначив, що харків'яни, як і вся країна, схвильовані через інформацію про можливе вторгнення РФ.

"Не можу сказати, що налякані, але значна частина людей переживає. А коли переживають – шукають вихід. Більшість налаштована рішуче. Частина людей настільки рішучі, що готові до радикальних дій зі зброєю в руках. Мені розповідали молоді люди: ми перетворимо [Харків] на Сталінград, із кожного вікна стрілятимемо, чому нам досі не видали зброю?" – підкреслив Аваков.

Він також додав, що харків'яни, які не вірять у напад російських військ, у разі, якщо це станеться, також планують "щось робити".

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

21 січня президент України Володимир Зеленський на тлі нарощування військ РФ біля українського кордону заявляв, що Росія може окупувати Харків.

Контекст:

США, НАТО та Україна неодноразово заявляли про нарощування російських військ поблизу українського кордону. Штати та Альянс закликали Росію до деескалації напруження на кордоні України.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військовослужбовців, включно з повітряним та морським компонентом. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.

11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо можливого вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.

15 лютого в міноборони РФ заявили, що підрозділи Західного та Південного військових округів починають повернення з навчань у місця постійної дислокації залізницею та автомобільним транспортом. Водночас у Білорусі тривають спільні з РФ навчання "Союзна рішучість – 2022". У них із боку Росії беруть участь війська Східного військового округу та ПДВ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив 15 лютого, що Альянс поки не бачить ознак деескалації та скорочення кількості російських військ біля кордонів з Україною. Він зазначив, що з Москви надходять сигнали щодо готовності продовжувати дипломатичні зусилля.

За словами Зеленського, коли війська Росії буде відведено, це побачать усі, а не лише військовослужбовці чи розвідка, але "поки що це просто заяви".

17 лютого різко загострилася ситуація на Донбасі. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, було обстріляно 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, причому під удар потрапили дитячий садок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військовослужбовців та п'ятеро цивільних.