"У Путіна немає головного козиря". Наливайченко відповів, чи нападе Росія на Україну найближчим часом G

Наливайченко: У Путіна зараз немає Януковича і його колаборантів в українській владі, тому ситуація 2014 року вже не повториться
Фото: Ян Доброносов / Gordonua.com
Президент Росії Володимир Путін не розпочне повномасштабного вторгнення в Україну, оскільки країну не очолює колаборант, який готовий співпрацювати з окупантами. Про це 10 лютого в ефірі суспільно-політичного токшоу "ГОРДОН" на YouTube-каналі "Дмитрий Гордон" сказав народний депутат від партії "Батьківщина", голова Служби безпеки України (20062010, 20142015) Валентин Наливайченко.

"Як фахівець я вам говорю і стверджую, що у Путіна зараз немає головного козиря. Цей козир – [експрезидент України Віктор] Янукович. Його немає, він засуджений в Україні як державний зрадник. Тому головного колаборанта, як і всього його оточення, немає. Тому для Путіна не все буде так просто, і він це розуміє. Не буде більше тієї ситуації, яка була у 2014 році. Він не нападе у тому режимі, у якому починав у 2014 році",  сказав ексголова СБУ.

Він також дав кілька рекомендацій щодо того, як поводитися українським громадянам і співробітникам спецслужб для підтримки мирної ситуації в країні.

"Перше. На всі пропозиції поїхати до РФ на якусь акцію – одразу відмовлятися. Друге. Я щиро раджу не йти на будь-яку співпрацю, тим паче за гроші. Мовляв, ми тобі дамо грошей, а ти просто валізку віднесеш і підеш собі. У жодному разі цього не робіть. Третя порада. Це вже для наших керівників спецслужб та правоохоронних органів. Потрібно фахово зайнятися тим, що виявляти так звані сплячі диверсійні групи. І четверта моя порада. Потрібно зробити безпрецедентно відкрите ставлення до громадян України із боку СБУ, МВС. Безкоштовні телефонні лінії, електронні пошти для всіх, хто щось побачив підозріле, хто хоче допомогти, щоб нічого не сталося у місті, селі тощо",  підсумував Наливайченко.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною. За даними Міноборони України станом на 28 січня, поблизу українського кордону перебувало майже 112 тис. військовослужбовців РФ, із морським та авіаційним компонентом – приблизно 130 тис.

Країни Заходу та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. Сполучені Штати, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман, вбачають усі ознаки того, що Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз чи, можливо, у середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.

24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали зокрема питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії наразі неможливе.

8 лютого міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь і тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним і морським компонентами.

11 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія може розпочати вторгнення в Україну будь-якої миті, зокрема до завершення Олімпійських ігор 2022 у Пекіні.