Вучич уперше їде в Україну. Він був проти антиросійських санкцій і відвідував Москву 9 травня
Сербський президент візьме участь у саміті Україна – Південно-Східна Європа
Фото: EPA
Президент Сербії Александр Вучич 11 червня вперше за час перебування на посаді, із 31 травня 2017 року, вирушив до України з одноденним візитом. Про це інформує пресслужба сербського президента.
Сербський президент візьме участь у саміті Україна – Південно-Східна Європа, ідеться в повідомленні. За інформацією Reuters, саміт відбудеться в Одесі.
Вучич разом зі прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стали єдиними європейськими гостями нелегітимного президента країни-агресора Росії Володимира Путіна в Москві до так званого Дня Перемоги 9 травня.
Контекст
- 24 січня Вучич заявив на мітингу, що, перебуваючи при владі, не буде вводити санкції ані проти Росії, ані проти "інших друзів", писало RTS. Він зазначив, що матиме "братерські й дружні відносини" з РФ і Китаєм.
- Глава дипломатії Європейського союзу Кая Каллас закликала європейських лідерів не брати участі у військових святкуваннях у Москві 9 травня і продемонструвати солідарність з Україною, однак Вучич і Фіцо вирішили проігнорувати цей заклик.
- 8 травня Вучич прибув до РФ і назвав зустріч із Фіцо в Москві "братерською".
- Того самого дня сербський лідер сказав, що сподівається, що Сербія залишиться на шляху євроінтеграції, незважаючи на його участь у параді на Красній площі в російській столиці 9 травня, писало РТС. Глава держави зазначив, що якщо Євросоюз захоче когось покарати за це, то нехай карають його.
- 22 травня президент України Володимир Зеленський поговорив із Вучичем телефоном. За словами українського президента, їхнє спілкування стосувалося європейської інтеграції і двосторонньої співпраці.
- 29 травня Служба зовнішньої розвідки РФ заявила, що сербські оборонні підприємства всупереч нейтралітету, який задекларував Белград, продовжують постачання боєприпасів Україні. Вучич заперечив цю інформацію.