$39.60 €42.27
weather +5 Київ

Українка Білодід стала наймолодшою в історії чемпіонкою світу із дзюдо

Українка Білодід стала наймолодшою в історії чемпіонкою світу із дзюдо У фіналі Білодід перемогла Тонакі іппоном

Перемігши у фіналі чемпіонату світу із дзюдо в категорії до 48 кг японку Фуну Тонакі, Дар'я Білодід із Києва стала наймолодшою переможницею світової першості в історії – їй 17 років і 11 місяців.

Киянка Дар'я Білодід 20 вересня стала чемпіонкою світу із дзюдо в категорії до 48 кг, повідомляє у Facebook Національний олімпійський комітет України.

Першість світу проходить у Баку.

У фіналі Білодід здобула чисту перемогу над Фуною Тонакі з Японії.

Відео: Aishuaknews kaz / YouTube

Це перша золота медаль чемпіонатів світу для українського жіночого дзюдо. У чоловіків було одне золото – 2009 року Георгій Зантарая переміг на першості планети в Роттердамі в категорії 60 кг.

Білодід також установила рекорд, ставши наймолодшою чемпіонкою світу в історії цього виду спорту. Українській спортсменці 10 жовтня виповниться 18 років. До сьогодні наймолодшою чемпіонкою світу була Ріоко Тамура з Японії, яка на першості 1993 року в Гамільтоні перемогла у категорії 48 кг у віці 18 років та одного місяця.