Борг учасників балансувального ринку електроенергії зріс до 46,3 млрд грн – Український інститут майбутнього

Прокіп заявив про загострення боргової кризи в енергетиці
Фото: depositphotos.com
Балансувальний ринок у борговій кризі, що поглиблюється і загрожує стабільності енергосистеми, заявив керівник енергетичних програм Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.
За його даними, балансувальний ринок кілька місяців поспіль встановлює рекорди за обсягами неплатежів. На початку квітня борг учасників ринку перед НЕК "Укренерго" сягнув 46,3 млрд грн, а заборгованість держкомпанії перед учасниками ринку зросла до 30,9 млрд грн.
"Станом на початок квітня борг учасників балансуючого ринку електричної енергії перед системним оператором "Укренерго" сягнув 46,3 млрд грн – на 9,5% більше порівняно з початком року", – зазначив Прокіп.
Він заявив, що значні обсяги заборгованості виникають через неплатежі державних і комунальних підприємств.
"До цієї статистики боргів на балансувальному ринку долучилися державні та комунальні підприємства. Наприклад, водоканали заборгували за електроенергію понад 10 млрд грн. Звісно, злісними неплатниками є не всі – деякі сумлінно сплачують за електроенергію", – написав Прокіп.
За його словами, дефіцит коштів на ринку є складною фінансовою проблемою для його учасників.
"Українській енергетиці можна було б дати інше імʼя – боргова діра. Наприклад, на балансувальному ринку електричної енергії вже який місяць поспіль встановлюються нові рекорди з неплатежів", – наголосив Прокіп.
Контекст
- У червні експерт з енергетики Геннадій Рябцев заявив, що масштаби боргової проблеми на балансувальному ринку потребують втручання уряду й парламенту на державному рівні.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати

