Пошук по сайту

€51.46
$44.91

+20 Київ

Політика

Зеленський про дії Навроцького: Виключно електоральний процес 

Президент України Володимир Зеленський розповів, як виникла ідея відправити орден Білого Орла до Польщі "Новою поштою". Відео було опубліковане 21 червня на сайті ТСН. Польський президент Кароль Навроцький за день до цього оголосив про позбавлення глави Української держави цього ордену, який вважається найвищою державною нагородою Польщі.

Він не сказав, хто вигадав такий спосіб повернення нагороди. Але зазначив, що коли виник конфлікт глава Офісу президента України Кирило Буданов та заступник керівника ОП Сергій Кислиця хотіли відправитись до Польщі та вирішити це питання з адміністрацією польського президента. Президент України таку можливість заперечив. Він зауважив, що, на його погляд, відбувається "виключно електоральний процес", адже у 2027 році у Польщі відбудуться вибори прем'єр-міністра, і Навроцький хоче, щоб його партія виборола прем'єрське крісло у чинного очільника уряду Дональда Туска.

Однак представники України таки поїхали до Польщі, поспілкувались там з представниками адміністрації президента, з командою прем'єр-міністра, спікера. Каже: вони робили все, що могли, але повернувшись в Україну визнали, про Зеленський був правий. Вони поінформували, що поляки "таки збираються" позбавити президента України ордена Білого Орла, і що це лише "питання часу". Українські ЗМІ тоді писали, що українській стороні вдалося зупинити "найгірший сценарій розвитку подій", а польські журналісти оцінювали зустріч як прохолодну і таку, що не дала жодного прориву.

Глава Української держави зауважив, що його нещодавня зустріч з Туском ніяк не вплинула на рішення Навроцького, про що запитала журналістка. Зеленський пригадав, як пропонував президенту Польщі зустрітись і провести конференцію. Але той, натомість, заявив, що Україні не місце в Європі, бо це погано для польського фермера. Президент України наголосив, що Україна не продає ніякі продукти сільського господарства масово в Польщу і що має інші ринки. А Навроцький лише "підігріває суспільство" такими заявами і прагне потім "тиснути на Туска, блокувати кластери".

Президент України наголосив, що зараз не час для історичниї постатей і що він, як глава держави, дбає про захист України. Принагідно він подякував полякам за підтримку, надану після повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну та пригадав свої "особливі" стосунки з попередником Навроцького, чинним на той час президентом Польщі Анджеєм Дудою.

"Але ми з вами живемо як? Від атаки до атаки. Ми не живемо від дякую до дякую. І всім треба змиритись: ми вдячні, але ми не можемо прокидатись, бачити, як сонечко встає і: "Треба ж не забути всім подякувати". Просто люди гинуть. Можна ми між вдячностями будемо ще захищати всіх вас?", – підкреслив Зеленський. На слова журналістки про відому істину, що коли сваряться двоє, то виграє хтось третій, президент згадав про РФ. "Так і є. [Заступник глави Ради безпеки РФ Дмитро] Медведєв подякував – знов про вдячність – подякував особисто президенту Навроцькому за це", – підсумував Зеленський.

Про те, що від конфлікту між Києвом і Варшавою виграє тільки Москва говорив також глава МЗС Польщі Радослав Сікорський.

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати