Політика

Після скандалу з інкасаторами "Ощадбанку" генпрокурор Угорщини піде у відставку – Мадяр 

23 червня, 16.39

Мадяр анонсував імовірну відставку чинного генпрокурора Угорщини

Фото: Péter Magyar / Facebook

Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр у коментарі журналістам 24.hu заявив, що генеральний прокурор країни, призначений за правління ексочільника уряду Віктора Орбана, невдовзі піде у відставку. Заяву Мадяра 22 червня навело угорське медіа HVG

Мадяр зазначив, що спеціальних процедур для звільнення генпрокурора проводити не доведеться, адже він незабаром буде змушений піти у відставку самостійно і, ймовірно, це зробить. На уточнювальне запитання, чи пов'язано це зі скандалом навколо затримання інкасаторського конвою українського "Ощадбанку", який перевозив валюту й золото, Мадяр відповів, що "це може бути пов'язано".

У цьому ж контексті прем'єр-міністр Угорщини оголосив, що готує зміни до законів, які дадуть змогу усунути з посад високопосадовців, пов'язаних із попереднім урядом, зокрема президента Тамаша Шуйка, а також презентував операцію "Очищувальний вогонь", спрямовану проти "мафії" партії Орбана "Фідес", у межах якої буде створено агентство для повернення активів.

За тиждень до цього Reuters повідомляло, що Угорщина розпочала внутрішнє розслідування щодо дій податкової служби, контртерористичних сил та інших відомств у справі про перевезення українським "Ощадбанком" $82 млн готівкою й золотом, які угорські силовики затримали в березні. Тоді Мадяр оприлюднив допис у Facebook, у якому повідомив, що доручив провести "негайне внутрішнє розслідування" у справі про "золотий конвой". Він наголосив, що головний прокурор має негайно висловитися щодо цього.

Контекст

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин