Пошук по сайту

€50.92
$44.92

+20 Київ

Війна в Україні

"Армія розверне зброю проти Кремля". Російський окупант записав звернення до Путіна, погрожує бунтом і "м'ясорубкою" 

Російський окупант Олександр Лунін напередодні записав відеозвернення до нелегітимного президента РФ Володимира Путіна, у якому вимагав "аудієнції" у Кремлі, в іншому разі пообіцяв військовий заколот. "ГОРДОН" розповідає, що відомо про колишнього "військовослужбовця" і навіщо йому зустріч із Путіним.

Що на відео?

Ролик опублікували 25 червня в Instagram, за добу його переглянули понад 13 млн разів.

У ньому "військовий", який назвався Олександром Луніним, стверджує, що 24-го і 25 червня з ним зустрілися посадовці, зокрема з міноборони країни-агресора і силових структур. Вони, заявив Лунін, передали йому якесь повідомлення для Путіна, попередивши, "що якщо він не дасть аудієнцію у прямому ефірі, я розповім усю правду, що в нас зараз відбувається у країні".

"Станом на зараз десятки, сотні, тисячі наших солдатів сидять у зінданах (так із часів чеченських воєн називають ями, у яких тримають полонених або винних товаришів по службі. – "ГОРДОН"), покарані своїми командирами. Сидять, гниють, зазнають тортур і насильства з боку так званих гестапо. За те, що вони відмовилися виконувати безглузді самогубні накази. За те, що вони відмовилися віддавати свої фінансові кошти [командирам]. І зрештою їх "обнуляють", роблять зниклими безвісти. Володимире Володимировичу, зверніть на це увагу, запросіть мене до себе.

Наслідки будуть дуже серйозними. Якщо найближчим часом я не приїду у Кремль і не виступлю у прямому ефірі, поруч із вами, армія розверне свою зброю проти Кремля", – заявив Лунін.

Трохи пізніше він опублікував друге відео, у якому попередив, що якщо з ним або його сім'єю щось станеться, це стане "сигналом для початку дій". Він також запевнив, що не є "лідером повстання", а лише передає повідомлення. "До мене приїхали з однієї простої причини: тому що мене не можна купити, тому що президент мене почув (за даними російських ЗМІ, Лунін вважає, що Путін бачив один із його попередніх роликів. – "ГОРДОН")", – додав Лунін, пообіцявши "м'ясорубку у країні".

Що відомо про Луніна?

Судячи з ніка в Instagram, йому 39 років. Він живе в селі Лізіновка Россошанського району Воронезької області з дружиною і двома синами.

Як пише "Медуза", він має звання молодшого сержанта і воював проти України у складі 150-ї мотострілецької дивізії (8-ма загальновійськова армія), а також у "добровольчому" підрозділі, створеному окупаційною російською владою в Мелітополі ("Агентство" пише, що він був командиром розвідувального взводу). Сам окупант стверджував, що воює з 19 років і пройшов кілька "гарячих точок", був поранений, контужений і має проблеми зі здоров'ям, зокрема психологічні.

За інформацією "Агентства",  2023 року Лунін змінив прізвище – до цього він був Пустоваловим (його тезкою був кілер Ореховської ОЗУ, відомий як Саша-Солдат).

У мелітопольському "батальйоні імені Судоплатова" Лунін служив із 2023 року, потім працював у державному унітарному підприємстві "Центр технічного розвитку та послуг імені Судоплатова" (підприємство також створила окупаційна російська влада Запорізької області).

У коментарі "Агентству" Лунін заявив, що 2025 року його "вигнали" з окупаційної армії за "невиконання службових обов'язків" (нібито за те, що він опублікував ролик із розповіддю про те, як двох бійців скерували на завдання без автоматів). В іншому відео він скаржився, що його пенсія "ветерана" – усього 4500 руб. (менше ніж $60): "Їб...ло трісне від такої кількості грошей".

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати