Пошук по сайту

€51.41
$44.91

+27 Київ

Війна в Україні

Залізничний міст через Північно-Кримський канал знищено. Відео 

Сили спецоперацій знищили залізничний міст через Північно-Кримський канал. Про це повідомили пресслужба ССО і керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Клименко.

"У нас тут офіційно-термінове: залізничного мосту через Північно-Кримський канал у Криму більше не існує – ССО! Перший пішов. Показувати треба?" – зазначили в повідомленні Сил спецоперацій.

Більше деталей військові відразу не повідомляли, але пост ССО у Threads стрімко набирає популярність.

Пізніше в ССО оприлюднили відео ударів і пояснили, щоу ніч на 22 червня дрони зруйнували залізничне полотно мосту, крім того, обвалився один з прогонів споруди. У ніч на 23 червня, після повідомлення агентів руху опору про те, що до мосту притягнули ремонтну техніку, ССО завдали удару ще раз, уразивши як техніку, так і залишки мосту.

Це була стратегічна військово-логістична артерія окупантів. Об’єкт був частиною транспортного коридору для переміщення вантажів, ресурсів і військово-матеріальних засобів у двох ключових напрямках: із території рф через Крим – для забезпечення угруповання військ на південному напрямку, а також усередині півострова – для підтримання функціонування кримської військової інфраструктури", – підкреслили в ССО.

19 червня командування ССО інформувало, що підрозділ ССО middle strike "Баліста" вивів цей міст із ладу поблизу селища Раздольне. "Дрони Сил спеціальних операцій змінюють правила гри швидше, ніж ворог встигає класти рейки", – підкреслили в повідомленні.

Міст зазнавав атаки і днем раніше, 18 червня. Місцеві жителі чули десятки вибухів.

Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал до 85% потреб Криму в прісній воді. Після окупації Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив подавати воду на півострів. У квітні 2017 року кримська влада запевняла, що їм удалося повністю подолати цю проблему, але, як повідомляли експерти виданню "Крым.Реалии", ця інформація не відповідає дійсності.

Після захоплення 24 лютого всіх гідротехнічних споруд Північно-Кримського каналу, які регулювали водопостачання з Каховського водосховища нижнього басейну Дніпра до Криму, окупанти зруйнували тимчасову греблю, автомобільний міст і головну перегородкову споруду каналу. Окупанти почали незаконний забір води. 2023 року росіяни зруйнували греблю Каховської ГЕС, що призвело до обміління каналу.

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати