Війна в Україні

"Нас ніхто не поважає!" Чому російські блогери виють і радять головкому ВМФ застрелитися 

22 червня, 23.04

Сили оборони відрізають логістику росіян до окупованого Криму

Фото: 422 окремий полк безпілотних систем / Facebook

Підготовка блокади окупованого Криму, який українські військові обіцяють перетворити на острів, обмеження інтернету, успішні атаки українських дронів, проблеми з економікою та масштабна паливна криза – "прості росіяни" почали відчувати наслідки війни. Цього тижня в ще не заблокованих у Росії соцмережах було як ніколи багато обурення та скиглення, а отже, редакція "ГОРДОН" продовжує улюблену рубрику "Виття на болотах".

"Пекельне інформаційне пекло"

Від останніх подій припекло навіть у пересічних громадян, які традиційно трималися "поза політикою" і не помічали війни, яку веде їхня країна проти України. Росіяни публікують відео порожніх доріг і порожніх пляжів у Криму, стоять у чергах на заправках і на Кримському мосту і ставлять на бензобаки замки. А щасливчики, яким вдалося купити бензин за захмарними цінами, поспішають "їхати на материк".

"Що за п...здець відбувається у Криму? Що далі? Продукти за талонами?" – риторично запитують окремі користувачі, які, ймовірно, проспали кілька років.

"П...здець" не тільки у Криму.

Утім, у Воронежі паливо поки що є, судячи з відео сьогоднішнього нападу на завод, зате "страшно виходити з дому".

Але в російських пропагандистів є пояснення для цих проблем – це все фейк, дезінформація й підступи лукавого ворога! Реакцію росіян на те, що відбувається в країні, частина Z-спільноти вважає роботою українських спецслужб.

"У стрічку нескінченним потоком ллється якась дичина. Усе це – скоординована робота ворога... Ну немає сьогодні у Криму бензину, навіщо всім про це знати?" – скаржиться блогер Олексій Антонов на брак цензури. На його думку, держава має "організувати" лідерів думок "для створення позитивного інформаційного тла".

Його підтримує колега Андрій Медведєв, на думку якого, "вороги розгорнули в Instagram пекельне інформаційне пекло".

А тим часом кремлеботи закликають росіян не вірити у проблеми й не панікувати – за даними проєкту "Ботнадзор", за останній тиждень провладні боти залишили у "ВКонтакте" понад 3100 коментарів під дописами, в яких ідеться про дефіцит палива. Створюють "позитивне інформаційне тло", щоб блогери не скаржилися.

Острів Крим. "Ми обісралися, але ми спокійні"

Найгостріша тема у Z-каналів – діяльність українських військових, які відрізають логістику росіян на окупований півострів.

"У Криму припинили продаж палива фіз- та юрособам, за винятком держслужб. Також запроваджено графік вимкнення електроенергії. Крім того, українські БПЛА здійснили терористичну атаку на Крим... Товаришу Пєсков, це теж ажіотаж? Може, пора розхреначити все там до біса? Чи це ще не червоні лінії?" – волає "Позывной OSETIN".

"Давайте чесно: Севастополь і Крим. Важко. І буде ще важче. Севастополь і Крим! Наше завдання просте – вижити", – російський письменник Платон Беседін тримає планку не надто високо.

"Ще ніколи ваші податки до скарбниці РФ не спалювалися в очко"

Z-канал "Zаписки Vетерана" закликає не іронізувати щодо обіцянок українських військових.

"Цілком очевидно, що ЗСУ планомірно й методично рухаються до мети повної ізоляції півострова. Системність у цьому питанні виявляється залізна... [Українці] цього літа готують ґрунтовну облогу півострова й наступ на півдні в Новоросії. Ситуація вкрай напружена", – бідкається пропагандист.

З ним згоден блогер Helicopterpilot. "Подивився, що сьогодні у країні коїлося. Судячи з усього, [українці] впевнено рухаються до того, щоб перетворити Крим на справжній острів. Не знаю, чи вийде у них це в підсумку, але тенденція х...йова", – анонсує він.

"Так, у Криму з бензином – УСЕ. Обіцянку перетворити Крим на острів поки виконують краще, ніж наші обіцянки, що всіх цілей "СВО" буде досягнуто. Головне слово – "поки". Просто ми ще не починали, а як почнемо – то ворог замерзне без газу", – обіцяє канал "Сварщики" (десь ми це вже чули...).

"Мабуть, ідея доставляти до Криму паливо морем замість бензовозів, які регулярно бомблять як у самому Криму, так і на трасах у нових регіонах, потребує коригування. Пипа, підсумки", – як завжди, спостережливий Alex Parker Returns.

"Ще ніколи ваші податки до скарбниці РФ так не спалювалися в очко. Держава наочно демонструє на практиці, що захистити своє населення просто фізично не в змозі. Вона намагається, пнеться з ППО, але не може зупинити хвилю смертей своїх людей у тилу", – пише канал "Когда запели пушки".

Путін абсолютно відірваний від реальності

Z-спільнота дуже хоче, щоб про блокаду Криму висловився хоч хтось із керівництва держави, але Кремль мовчить.

"Четверту добу в ефірі мовчання перших осіб", – констатує вагнерівець Condottiero.

"Ізоляція Криму не зустрічає жодного опору. Ворог виносить логістику, як то кажуть, в одні ворота... Перші особи РФ вдають, що нічого не відбувається, а також продовжують вимолювати дух Анкориджа та переговори... Зараз, на мою думку, найдраматичніший момент війни, що триває понад 12 років", – обурюється "Товарищ Артем".

"Тиша стоїть оглушлива. Найголовніший вітає лікарів. Це все, що він вважав за потрібне сьогодні сказати. Ну що ж, чекаємо Кримський міст. А це, за відчуттями, буде буквально найближчими днями…" – коментує Павло Кухмиров, який воював проти України з 2014-го.

"Факт очевидний: Путін абсолютно відірваний від реальності, він і далі вважає, що війну можна не помічати, що якщо її не покажуть на "Первом канале", то ніхто не дізнається про проблеми, та й він сам, найімовірніше, не хоче про них дізнаватися. А вже стався перелом: війна сьогодні – це зовсім не обмежена операція десь там, це справжня війна на території Росії, від якої вже неможливо сховати голову в пісок", – пише канал artjockey.

"Як кажуть в армії – ми обісралися, але ми спокійні", – підбиває підсумки щодо ситуації у Криму "Русское Zazеркалье".

"Бензинова аскеза" або "Як покращала Росія за Путіна"

У новій реальності браку пального у "країні-бензоколонці" Z-автори пропонують поповнити словник новими виразами: "бензинова аскеза" та "каністринг".

"Залучивши блогерів, які розповідатимуть на всіх платформах про користь бензинової аскези як акту жертовності та підтримки нужденних, можна ще й рівень згуртованості у країні підвищити", – цілком серйозно радить організувати "флешмоб" Акім Апачев.

Засновник "Мужского государства" Владислав Поздняков "узагалі не бачить проблем" у дефіциті пального й радить "гуляти пішечки".

"Як покращала Росія за Путіна!" – іронічно коментують росіяни повідомлення про те, що наявність бензину на заправках тепер можна перевірити через мобільний застосунок.

"Движуха вилізла боком"

Проблеми в окупантів не тільки у Криму, а й на інших ділянках фронту, визнають Z-блогери.

Зокрема, колаборант з Одеси Володимир Грубник, який веде популярний Z-канал "Призрак Новороссии", зазначив, що ситуація для російської армії на окупованих територіях близька до критичної. Зокрема, Грубник констатував, що розвідка ЗСУ зібрала всю потрібну інформацію про військові об’єкти РФ – і тепер ці цілі масово знищують українські дрони, які проникають у глибокий тил противника на 100–150 км.

Після ударів по морській логістиці для транспортування нафти у Краснодарському краї російські блогери радять головнокомандувачу ВМФ Росії Олександру Моїсеєву "застрелитися нах...й".

"Амери конвої через Атлантику ганяли. Невже шановний муж на фото не може забезпечити конвої в чорноморській калюжі? Адже може, так? Загалом, саме час відповісти за свої слова та дії за останні п’ять років. Або застрелитися нах...й", – написав канал "Разработчик БПЛА". Це повідомлення репостнули й інші блогери.

"Ми в будь-якому разі переможемо... Але якою ціною? Противник оснащений передовими технологіями з усього світу. Добре підготовлений і замотивований. Дальність їхніх ударів вражає, вже зачіпаючи такі глибокі тили, як траса Маріуполь – Ростов", – пафосно віщає автор каналу "Дневник командира".

"Розй...б богоспасенної батьківщини триватиме на повну"

І на цьому тлі в Z-спільноті починають, о диво, з’являтися антивоєнні голоси.

Колишній штурмовик Данило Туленков закликає не заганяти "старий, втомлений, надломлений, замордований російський народ в окопи. Йому вторить ще один демобілізований окупант Дмитро Артис: "Люди переважно хочуть, щоб уся ця байда, яку вони навіть війною назвати не можуть, якнайшвидше закінчилася. А військкомати порожні".

Їх частково підтримав навіть Z-канал "Когда запели пушки". "Якщо вам так движухи хочеться, то хоча б продумуйте все до дрібниць, а не як у лютому 2022 року. Тому що ваша движуха вилізла нам же боком... Очевидно, що вперлися у стіну. Те, що відбувається зараз, – наростання регресу, виник глухий кут. І відкотитися назад – зашквар, але й пробити лобом нереально", – написав він.

"Саме час нашим держдідам пропонувати якісь адекватні умови миру, цікавіші для тієї сторони, ніж розстрілювати нашу Рашу, як мішень у тирі. Однак для цього треба перебувати в реальності. У держдідів же реальність своя, як у магазині "Берізка" в 1980-ті. Держдіди ще збираються перемагати, до того ж цілком серйозно. Тому розй...б богоспасенної батьківщини, зважаючи на все, триватиме на повну і в геометричній прогресії", – прогнозує Туленков.

"У країні – дупа, радше навіть очко"

Найвичерпнішу доповідь про стан справ у Росії надав волонтер окупантів, автор Z-каналу "Крепкое слово" Євген Гольман.

"Як то кажуть, доп...зділися. Будь-який клуок має у своїй мотузочці кінець, і він настав. Тепер геть трішки Москва розуміє, як живе Крим, як живуть нові території, коли немає бензину, коли на заправках черги, люди кидають машини... Ми вже як лохи. Нас ніхто не поважає. Нас ніхто не ставить у х...й. Я можу уявити, якби за часів СРСР хтось наважився гавкнути в наш бік. Розмотали б, як черв’яків на риболовлі", – страждає від браку імперської величі Гольман.

"Хлопці, все, ми приїхали. Кінцева, бл...дь. Уже їдеш, намагаючись газувати, щоб бензинчику не витратити. ...баний в рот, та куди ж ми докотилися?.. Нас ...буть, а ми міцнішаємо. Ви зрозумійте просту річ. Вони зберуться, з...буться, у них джети стоять. Решта – ви думаєте, вони перестануть жерти? Ні. Вони так само жерли, крали і будуть так само, сука, грабувати і красти. А ми будемо просто голодувати. До цього все йде", – вважає Гольман.

Однак вихід із ситуації для росіян він бачить не в тому, щоб припинити війну, а в тому, щоб донатити окупантам і застосувати проти України тактичну ядерну зброю. Крім того, на його думку, оскільки нинішня влада неефективна, Росії потрібен цар.

"Дідусі, бабусі, по 100 руб. – хотів би, щоб ви не брали участі, бо в країні й так дупа, бл...дь. Радше навіть очко. Тому закуповуйте гречку, масло. У країні скоро, думаю, п...здець. Ви бачите, що коїться в Іркутську. Солярки немає, посівній – х...й. [...] Сіль, закуповуємо сірники, тушонку, готуємося до осені. Я вам, бл...дь, навесні казав, сука, копайте картоплю", – сказав Гольман.

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин