Війна в Україні

Обладнання для керування дронами, розміщене в Білорусі, уже "зносили по-тихому" – "Николаевский Ванек" 

22 червня, 20.24

Раніше Зеленський говорив, що ретранслятори стоять у Гомельській і Брестській областях

Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Інфраструктуру, пов’язану з керуванням ударними дронами країни-агресора РФ, розміщену на території Білорусі, раніше вже могли потай виводити з ладу. Про це 22 червня в Telegram повідомив моніторинговий проєкт "Николаевский Ванек".

Ідеться про технічне обладнання, яке російські окупаційні війська використовують для наведення та керування безпілотниками з метою завдання ударів по території України. Як пояснював президент України Володимир Зеленський, у Гомельській і Брестській областях стоїть чотири ретранслятори, які сприяють російським дроновим атакам на Житомирську, Рівненську та Волинську області, зокрема на об’єкти енергетики й залізницю. Тому глава Української держави дав владі Білорусі тиждень, щоб прибрати це обладнання. Інакше Україна "зніме їх сама".

"Один раз це обладнання вже зносили, по-тихому. Тепер треба, щоб вони самі його знесли по-гучному", – написав "Николаевский Ванек".

Коли, ким і як "зносили обладнання", він не уточнив.

Водночас "Ванек" зазначає, що Білорусь намагається уникнути прямого втягнення у війну, але залишаючись майданчиком для російських військових підрозділів і спільних навчань.

"Політично Білорусь дуже повільно петляє від Пітуна, зважаючи на те, як у них розвиваються відносини з адміністрацією США (я про зняття санкцій з основних для Білорусі галузей тощо)", – додав він.

Хоча, за його оцінкою, імовірність масштабної ескалації з території Білорусі залишається низькою, ситуація потребує постійного моніторингу.

Контекст

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин