Росія, імовірно, перекидає системи ППО з фронту до Москви
Росія намагається додатково укріпити столицю від українських атак
Фото: ЕРА (ілюстративне)
Країна-агресор Росія могла розпочати перекидання засобів протиповітряної оборони з фронту до Москви. Про це йдеться в аналітичному дописі російського "Агентства", який опублікували 22 червня.
Видання проаналізувало фото й відео із соцмереж і зробило висновок, що неподалік Московського нафтопереробного заводу з'явилася нова установка ППО "Панцир" із металевими ґратами над кабіною, так званим мангалом. За оцінкою воєнних експертів, це може свідчити, що установку зняли з фронту для захисту Москви, пише "Агентство".
Згідно з OSINT-аналізом українського військового видання Defense Express, "Панцир" із "мангалом" було встановлено на паркуванні біля торговельного комплексу "Садовод" за кількасот метрів від Московського НПЗ. ЗМІ вказав, що раніше на комплексах навколо російської столиці таких конструкцій не фіксували. Це може вказувати на те, що його привезли з фронту або прифронтових територій, де "Панцирі" часто обладнують таким додатковим захистом через регулярні атаки дронів.
OSINT-аналітик Кирило Михайлов під час спілкування з "Агентством" також це підтвердив. Він написав, що йому не відомо про випадки обладнання тилових елементів ППО на території Росії захисними сітками. Також він додав, що українці практично не завдають ударів по таких цілях, за винятком прикордонних регіонів Росії.
На початку червня російське видання Astra інформувало, що на 42-поверховий московський бізнес-центр Nordstar Tower, імовірно, установили систему ППО "Панцир-СМД-Е". Вежа належить групі компаній "Регион", пов'язаної з "Роснефтью", зазначали журналісти. "Агентство" з посиланням на місцевого жителя написало про встановлення такої самої системи ППО на дах житлової багатоповерхівки в Сокольниках у Москві.
Моніторинговий канал Exilenova+ після масованої атаки ЗСУ на Москву 19 червня повідомляв, що на тлі останньої "кремлівські діди стягнули до Москви все, що може щось збивати". Після цього столиця РФ регулярно перебуває під ударами. Зокрема, у ніч проти 22 червня.
Контекст
- У ніч на 18 червня Москва зазнала наймасованішої за час війни дронової атаки. За словами командувача Сил безпілотних систем України Роберта Бровді (Мадяра), сили оборони України втретє за місяць атакували Московський НПЗ, люк якого аж відлетів від ударної хвилі.
- НПЗ розташований приблизно за 15 км від Кремля. Паблік "ВЧК-ОГПУ" повідомляв, що на тлі атаки Красну площу перекрили, а на вежах Кремля виставили кулеметників.
- Унаслідок атаки в Підмосков'ї почався "нафтовий дощ".
- Президент України Володимир Зеленський зазначив, що повторний удар по Московському нафтопереробному заводу 18 червня був абсолютно справедливою відповіддю на атаку росіян на Києво-Печерську лавру.
- Народний депутат від "Слуги народу", член комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський уважає, що сили безпеки і оборони України виявили слабкі місця в російській ППО, тому удари по Москві й Московській області будуть системними.