Дедалі більше регіонів РФ обмежують продаж пального, у Москві розкупили каністри. Відео

Ще в низці регіонів РФ ввели обмеження на продаж бензину
Фото: EPA
Влада столиці країни-агресора Росії дозволила водіям бензовозів в'їжджати до Москви без перепусток. Тим часом у місцевих автомагазинах закінчилися каністри для бензину. Про це 24 червня повідомив прокремлівський Telegram-канал Mash.
Департамент транспорту Москви напередодні повідомив про "тимчасовий захід", який, як стверджують, ввели на прохання власників московських і підмосковних мереж АЗС.
"Для забезпечення безперебійного постачання палива на АЗС водії вантажних бензовозів можуть цілодобово в'їжджати до міста і пересуватися без оформлення вантажного пропуску", – ідеться в повідомленні.
Тим часом у магазинах столиці РФ спекулянти розкупили каністри для бензину, щоб перепродати за завищеною ціною, пише Mash. Їхня вартість уже зросла на 20–40% за останні тижні.
Водночас влада закликала водіїв не купувати пального про запас, а на заправках відмовляються продавати бензин у каністрах у Москві й Підмосков’ї.
У соцмережах містяни скаржаться на відсутність палива. "У Москві немає бензину. Бензину немає в Москві", – каже жінка на відео, яке оприлюднив моніторинговий канал Supernova+.
Тим часом влада ще трьох регіонів Росії – Брянської, Курганської та Курської областей – ввела обмеження на продаж палива.
У Брянській області запровадили заборону на заправку на АЗС у ємності. Т.в.о. губернатора Брянської області Єгор Ковальчук назвав рішення способом уникнути створення штучного дефіциту палива. За його словами, у цьому ситуація нібито "контрольована".
У населених пунктах Курганської області продаватимуть на один автомобіль не більше ніж 40 л бензину й 80 л дизпалива; на трасових заправках – до 40 л бензину і до 200 л дизпалива, пише 45.ru.
У Курській області, за рішенням оперативного штабу регіону, заправлення на АЗС проводитимуть винятково в баки автомобілів.
Контекст
- Дефіцит бензину в РФ виник на тлі ударів сил оборони України по нафтопереробних заводах. Як підрахувало Bloomberg, Україна за травень атакувала вісім із 10 найбільших російських НПЗ. Такі результати у виданні назвали рекордними.
- 13 червня моніторинговий Telegram-канал Supernova+ повідомив, що українські атаки на нафтопереробні заводи в місті Нижньокамськ (Татарстан, Росія) паралізували всю мережу АЗС "Татнефть". Після цього введення лімітів на продаж пального й зростання цін на нього фіксували в Казані, Набережних Челнах, Санкт-Петербурзі й Москві.
- На початку червня ЗМІ також писали, що на тлі українських ударів обмеження на продаж бензину запровадили щонайменше у 15 регіонах РФ, а також на окупованих територіях України, зокрема й у Криму. "Агентство. Новости" писало, що 17 червня в РФ ліміти на продаж пального запровадили мережі, на які припадає приблизно 25% усіх АЗС країни, тобто майже кожна четверта.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати


