Трамп пригрозив Ірану відповіддю "за 15 хвилин" через ядерне питання

Трамп заявив, що питання ядерної програми Ірану важливіше за світову економічну кризу
Фото: EPA
Президент США Дональд Трамп дав зрозуміти, що в разі потреби готовий відновити бомбардування Ірану, щоб не дозволити країні створити ядерну зброю. Під час брифінгу в Білому дому 22 червня Трамп заявив, що Тегеран "ніколи й за жодних" обставин не матиме ядерного озброєння, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
На запитання, чи готові будуть США знову завдати удару по Ірану, попри загрозу спровокувати світову економічну кризу, Трамп відповів: "Депресія [економічна криза] – це справді погано. Але ядерна зброя спричинить депресію набагато швидше. А те, як ми це робимо, дає прямо протилежний результат. У нас усе йде дуже добре".
Президент США додав, що ціни на нафту значно знизилися і зараз на рівні, якого "ніхто раніше не бачив".
Глава Білого дому пригрозив, що, якщо Іран не буде дотримуватимуться підписаного меморандуму про взаєморозуміння, "наслідки будуть дуже серйозними".
Утім, він визнав, що блокада іранських портів американськими силами виявилася ефективнішою, ніж бомбардування Ірану.
"Якщо хочете знати, я вважаю, що блокада була ефективнішою, ніж бомбардування, і ми готові знову це організувати, я б сказав, за 15 хвилин", – додав він.
Очільник Пентагону Піт Гегсет додав, що війська США готові діяти "просто зараз", якщо надійде відповідний наказ.
Контекст
- 28 травня США й Іран досягли угоди про 60-денний меморандум щодо припинення вогню й початку переговорів щодо ядерної програми Тегерана. 1 червня американський президент заявив, що виконав умову Ірану про припинення бойових дій між Ізраїлем і Ліваном.
- 14 червня Reuters оприлюднило проєкт імовірного меморандуму про взаєморозуміння між Іраном і США. Він охоплює низку питань – від ядерної програми Тегерана до відновлення судноплавства в Ормузькій протоці. За словами джерела, остаточну угоду будуть обговорювати протягом 60 днів після досягнення домовленості між двома сторонами.
- Увечері цього самого дня прем'єр-міністр Пакистану Шахбаз Шаріф написав в Х, що США й Іран після серії інтенсивних переговорів досягли мирної угоди. Трамп у соцмережі Truth Social це підтвердив.
- У ніч на 18 червня США й Іран підписали меморандум про взаєморозуміння щодо завершення війни. Axios розкрило деталі документа, зазначивши, що він є значно скромнішою угодою, ніж ті умови, які Трамп раніше називав потрібними для врегулювання конфлікту з Тегераном.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати