Пошук по сайту

€50.92
$44.92

+26 Київ

Світ

"Як феодалізм". У Єврокомісії обурилися, що у спеку кондиціонери вимкнули всім, окрім керівництва ЄК 

Європейську комісію у Брюсселі змусили частково вимкнути систему кондиціонування в будівлі Берлемон через аномальну спеку, яка охопила значну частину Європи. Про це 27 червня повідомило Politico.

Співробітникам надійшло термінове повідомлення про те, що систему охолодження з першого по сьомий поверхи буде вимкнено до кінця дня через екстремальні погодні умови.

Водночас саме на верхніх поверхах будівлі, де розміщені офіси керівництва, кондиціонування в окремих випадках і далі працювало, тоді як нижні поверхи залишилися без охолодження. Кабінет президентки ЄК Урсули фон дер Ляєн розташований на 13-му.

Це викликало різку реакцію частини працівників. Один зі співробітників сказав, що "це, як феодалізм", вказуючи на нерівні умови всередині будівлі.

Інші працівники також висловили обурення, назвавши ситуацію "ганьбою".

Попри роботу систем охолодження на окремих рівнях, температура в офісах залишалася високою – приблизно +25,7 °C – навіть на деяких верхніх поверхах.

Спека в Європі загострила ширшу дискусію про відсутність кондиціонерів у багатьох будівлях і домогосподарствах. Лише приблизно 20% житла в ЄС обладнано системами охолодження.

У Бельгії ситуацію ускладнює й транспортна система – частина поїздів не має кондиціонування, що призводить до скасувань рейсів у пікові години.

Також цього тижня Європейський парламент стикався з перебоями в електропостачанні через підвищене навантаження на енергосистему під час масового використання охолоджувальних систем.

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати