Усі знатимуть, де встановлені камери контролю швидкості. Завдання в тому, щоб водії тиснули на гальма в цих місцях
Приблизно 40% ДТП трапляється через порушення швидкісного режиму, зазначив заступник глави Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко.
Ми підрахували, що за 28 років незалежності на автошляхах України загинуло 174 095 громадян та більше 1,2 млн отримали травми. Майже в кожній українській сім'ї хтось був поранений або загинув у неоголошеній війні на дорогах.
Сьогодні ми презентували президенту України систему автоматичної фіксації перевищення швидкості в місті Києві та Київській області. На сьогодні у столиці встановлено 20 таких камер із радарами. Також наразі встановлюється 30 камер на автошляхах Київської області.
Із 1 травня система запрацює у штатному режимі, і водії, які порушуватимуть швидкісний режим, отримають повідомлення на адресу реєстрації своїх автівок або в електронний кабінет водія, якщо будуть у ньому зареєстровані. Поки що, до 1 травня, система автофіксації працює в тестовому режимі.
Ви добре знаєте, що багато водіїв, які порушують правила дорожнього руху в Україні, за кордоном їздять за правилами. Чому так? Тому що в Європі українські водії стають дисциплінованими через невідворотність покарання за порушення, в тому числі через роботу системи автоматичної фотофіксації перевищення швидкості.
Завдання системи автофіксації перевищення швидкості – змусити водіїв не перевищувати швидкість. Оскільки близько 40% ДТП відбувається саме через порушення швидкісного режиму, ця система дасть нам можливість контролювати швидкість на найбільш аварійно-небезпечних ділянках доріг, а значить, зберігати життя та здоров'я людей.
Камери встановлюються не де заманеться, а тільки в місцях підвищеної концентрації ДТП – там, де люди гинули й тяжко травмувалися найбільше. За законом, перед усіма камерами встановлений попереджувальний знак. Також ці камери будуть нанесені на всі можливі види карт та геоінформаційних систем.
Наше завдання – не робити так, як у відомому анекдоті про даішника та знак "40" на день народження дитини, а навпаки – щоб усі знали, де встановлені камери контролю швидкості, і тиснули на гальма в цьому місці.
Звичайно, зменшення аварійності – це не тільки контроль за швидкістю. Це і підвищення якості навчання в автошколах, і посилення контролю за якістю прийняття іспитів на отримання водійського посвідчення, і поліпшення дорожньої інфраструктури, і насамперед покращення загальної культури водіїв та пішоходів, починаючи зі шкільної парти. Але автоматичний контроль швидкості – це невід'ємна частина заходів для загального зменшення смертності на дорогах.
У минулому році у 350-тисячному норвезькому місті Осло загинула лише одна людина, а у 3,5-мільйонному Києві – 120 осіб. Цифри, на жаль, неспівмірні.
На третій Всесвітній міністерській конференції з безпеки дорожнього руху, що проходила в місті Стокгольм 18–20 лютого цього року під егідою ООН, була встановлена амбітна та гуманна ціль – у два рази скоротити загибель людей на дорогах до 2030 року. А до 2050 року намагатися скоротити смертність на дорогах до нуля.
Упевнений, що за підтримки президента України Володимира Зеленського, про яку він заявив сьогодні під час презентації, ми скоротимо загибель людей на дорогах України у два рази не за 10, а за п'ять найближчих років!
Із деталями про те, як буде працювати система автоматичної фіксації перевищення швидкості, де розташовані камери, як зареєструватися в електронному кабінеті водія, можна ознайомитися за посиланням на сайті МВС.
Джерело: Антон Геращенко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора