Якщо в роботу податкової і митниці не втручатимуться, уже за рік нам взагалі не потрібні будуть ніякі кредити МВФ і зовнішні запозичення
Держава, у якій одні громадяни сплачують податки, а інші безкарно ухиляються від них, – приречена на жалюгідне існування.
У такій державі ніколи не буде грошей на справедливе соціальне страхування, достатнє фінансування оборони та безпеки, створення умов для розбудови транспортної інфраструктури і стимулювання бізнесу.
Учителі, лікарі, військові, поліцейські, держслужбовці та пенсіонери в такій державі будуть приречені жити на межі бідності, у той час як купаються в розкоші ті, хто безкарно не сплачує податків.
Саме про це йшлося вчора під час публічного звіту керівника Державної податкової служби Олексія Любченка та його команди.
Результати роботи ДПС за сім місяців минулого року, що пройшли з моменту приходу нової команди, приголомшують кожного, хто хоч трохи знайомий з історією становлення та функціонування податкової за роки незалежності.
У рік усесвітньої пандемії коронавірусу, падіння ВВП та повної заборони на перевірки ДПС показала приголомшливий результат – зібрано на 21,5%, або на 100,5 млрд грн більше надходжень, ніж за успішний – без падіння ВВП та COVID-19 – 2019 рік!
За рахунок судово-претензійної роботи отримано до державного бюджету на 328%, або 4,6 млрд грн більше надходжень, ніж у 2019 році.
Причому ті, хто сумлінно сплачував податки, цього навіть не відчули, тому що збільшення податкових надходжень сталося за рахунок боротьби саме з тими, хто різними шляхами ухилявся від їхньої сплати: проводив фіктивні розрахунки, робив так звані "скрутки" та користувався сотнями інших варіантів "схем".
Жодних обґрунтованих зауважень чи протестів на збільшення податкових надходжень не було ні від українського бізнесу, ні від європейської чи американської бізнес-асоціацій. Зменшилася кількість скарг бізнесу на необґрунтовані та незаконні дії співробітників податкової служби.
Особисто для мене було дуже важливо почути від голови ДПС наступні слова: "Не податкова наповнює бюджет України. Платники податків наповнюють бюджет, сумлінно сплачуючи податки". Це зовсім інша парадигма відносин між владою та громадянином.
Свого часу Наполеон Бонапарт сказав: "Безпека та власність можуть існувати лише в тій державі, де податкові норми не змінюються щороку". А він був зовсім недурною людиною.
І нам в Україні треба один раз встановити прозорі і справедливі умови для сплати податків та забезпечити, щоб податкова служба стягувала їх з усіх без винятку! Щоб ніхто не міг "порішати" або безкарно ухилитися від їхньої сплати, залишивши вчителів, медиків, військових та поліцейських без гідної оплати їхньої праці.
Узагалі, за підсумками звіту команди податкової служби, на мою думку, за умови повної відсутності незаконних втручань у її роботу та перешкод податковій та митниці збирати податки та митні платежі уже за рік нам взагалі будуть не потрібні ніякі кредити МВФ та зовнішні запозичення.
Джерело: Антон Геращенко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора