"Мені теж не подобаються податки. Думаєте, я якийсь збоченець?" Гетманцев висловився про протести ФОП у Києві
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев заявив 28 січня, що протести в Києві організовує політична організація, котра працює "на конкретних фізосіб, які хочуть потрапити у велику політику".
Про це він сказав під час спілкування з журналістами у Верховній Раді, коментуючи мітинг ініціативи "SaveФОП" біля посольства США, трансляцію вів канал ZIK.
Він зазначив, що при президенті України створено координаційну раду для розв'язання проблем макробізнесу, у роботі якої беруть участь "десятки інших організацій".
"Люди вимагають, аби не встановлювали реєстратори ринкових операцій. Вони можуть вимагати, аби скасували податки, наприклад. І ми можемо закон такий проголосувати. [...] Але потім не будемо запитувати, чому наші лікарі їдуть, чому пенсіонери перебувають за межею абсолютної бідності, а ми – найбідніша країна Європи. Давайте ці питання не ставити поряд. [...] Я теж проти касових апаратів. Ви думаєте, що мені вони треба? Думаєте, я отримую задоволення від того, як працює касовий апарат, спостерігаючи за його роботою, чи взагалі від усвідомлення того, що він є? Я ж від цього задоволення не отримую. Але я розумію, що якщо цього не буде зроблено, то в нас країна буде ще біднішою. У нас узагалі країни не буде", – заявив Гетманцев.
Нардеп сказав, що те, куди Україна зараз "котиться з її тіньовою економікою, – шлях в одну сторону".
"Мені теж не подобаються податки. Ви що думаєте, я якийсь збоченець? Мені не подобаються податки, не подобається РРО, не подобаються якісь правила. Але я розумію, що якщо правил не буде, то ми з вами втратимо державу свою", – додав він.
На думку Геманцева, скасовувати касові апарати не можна.
"Ніяк не врегулювати [ситуацію із протестами ініціативи "SaveФОП"]. Увести РРО і закрити це питання. Ніяких "українських велосипедів", компромісів, обговорень – ввести РРО і закрити питання, усе. Танзанія, знаєте де? Занзібар знаєте? Танзанія, яка має ВВП на душу населення втричі менше, ніж ми, – це реально одна з найбідніших країн світу, – вони ввели РРО. Ну люди щось розуміють?" – обурився він.
Верховна Рада 20 вересня 2019 року ухвалила законопроєкт, який зобов'язує ФОП використовувати реєстратори розрахункових операцій (як звичайні POS-термінали, так і програмні). Норма про застосування РРО фізособами-підприємцями із другої до четвертої групи мала набути чинності з 1 січня 2021 року.
1 грудня 2020 року Верховна Рада взяла за основу й у другому читанні ухвалила закон про відтермінування РРО на рік – після того, як під стінами парламенту відбулася акція протесту підприємців. 9 грудня закон набув чинності, але протести тривають.